TOP10 filmów z najlepszym soundtrackiem. Te utwory skradły całe widowisko!

2022-03-08 10:58 Leon Pietrzak
Top Gun / Ojciec Chrzestny / Pulp Fiction
Autor: Paramount/Ferrari Press/; Miramax/Courtesy Everett Collection/ East News

Są takie dźwięki, które pozostają w pamięci na bardzo długi czas. To muzyka nadaje niezwykłego klimatu dla całego utworu filmowego i to dzięki niej pojawiają nam się ciarki na plecach. Wybraliśmy filmy z najlepszym soundtrackiem, które warto obejrzeć nie tylko dla samej historii, ale w szczególności dla ścieżki dźwiękowej.

Muzyka w filmach jest niezwykle istotna. To ścieżka dźwiękowa buduje dramaturgię, wywołuje pożądane emocje i nadaje wyjątkowego klimatu całemu filmowi lub serialowi. Nawet jak nie zwracamy specjalnej uwagi na dźwięki w filmach, to i tak działają na nas podświadomie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasza reakcja na konkretną scenę jest uzależniona właśnie od muzyki. W dzisiejszym zestawieniu pojawią się te bardziej, ale również mniej popularne brzmienia. Oto filmy, w których soundtrack grał pierwsze skrzypce i ostatecznie wpłynął (oczywiście pozytywnie) na odbiór wybranego tytułu. Jesteście ciekawi? To nadstawcie ucho i wyruszamy w muzyczną podróż.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmy, w których muzyka była lepsza niż sam film. Znacie te piosenki?

ESKA XD #043 - MUZYCZNE SHOW, POJAZDY WOJSKOWE, SERIALE, DUET Z ROSJI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE