Jennifer Lawrence i jej upadek w 2013 roku.

i

Autor: East News

Top 5 oscarowych wpadek. Tych momentów widzowie nie zapomną nigdy

2022-03-25 13:28

Wielkimi krokami zbliża się emocjonująca gala rozdania Oscarów. To jedna z największych i najważniejszych imprez świata kina. Czerwone dywany, błysk fleszy i drogie sukienki to na gali oscarowej podstawa. Niestety nawet najlepiej zorganizowana impreza, na której finał czekają miliony, nie zawsze może przebiec bez utrudnień. Przypomnijmy więc największe wpadki, które miały miejsce podczas rozdania Oscarów i o których widzowie nie zapomnieli przez lata.

1. „La la Land” zdetronizowany

„La la Land” był jednym z rekordzistów jeśli chodzi o ilość nominacji (14) i wygranych (6) jeśli chodzi o same Oscary. Przez chwilę jednak produkcja miała nadzieję, że zdobyto 7 nagrodę. Warren Beatty wyczytał właśnie ten tytuł mówiąc o najważniejszej kategorii czyli „najlepszy film”. Ekipa zdążyła zebrać się na scenie, padły pierwsze słowa podziękowania, gdy nagle okazało się, że pomylono koperty. Wygrał wówczas film „Moonlight”.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

2. Oscary 1974 i nagi zbieg

Gdy David Niven stał na scenie i przemawiał, zza jego pleców wyskoczył kompletnie nagi mężczyzna. Okazało się, że to komik i fotograf Robert Opel. Na ten performance Niven odpowiedział zachowując spokój: "Ten mężczyzna jest w stanie wywołać śmiech jedynie pokazując swojego małego". Podobno akcja była zaplanowana, jednak do dziś niewielu wierzy w tę wersję zdarzeń.

3. Samuel L. Jackson i reakcja na porażkę

Samuel L. Jackson za rolę w „Pulp Fiction” nie otrzymał Oscara, a chyba bardzo na niego liczył. Kamery złapały, jak po ogłoszeniu wygranego (Martin Landau) Samuel rzucił siarczyste „Sh*t!”. Sytuacja miała miejsce w 1996 roku i Samuel L. Jackson od tamtej pory nie dostał żadnej nominacji do tej nagrody. Swoja pierwszą nagrodę od Akademii dostanie dopiero za całokształt twórczości.

4. Jennifer Lawrence i niesforny Dior

Jennifer Lawrence w 2013 roku doczekała się statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową. Na galę przyszła w zachwycającej białej sukni od Diora. Zachwyty na kreacją skończyły się w momencie, gdy suknia zaplątała się pod nogami aktorki, kiedy ta szła odebrać swojego Oscara. Na szczęście szybko podniosła się i jakby nic się nie stało weszła na scenę.

5. Ramie Malek poleciał w tłum

Jeśli mowa o upadkach, nie można zapomnieć o upadki Ramiego Maleka w 2019 roku. Aktor spadł ze sceny na ludzi siedzących w pierwszym rzędzie. Zdarzenie wyglądało na tyle groźnie, ze zdecydowano wezwać na salę ratowników medycznych. Na szczęście obyło się bez większych obrażeń.