Hollywood

Tom Blyth z “Ballady ptaków i węży” rozkochał w sobie widzów. Gdzie wcześniej zagrał?

2023-11-20 16:54

Film “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” święci triumfy w kinach, a odtwórca głównej roli, Tom Blyth, dosłownie zawojował TikToka. Kim jest odtwórca roli młodego Coriolanusa Snowa i w jakich filmach i serialach można go jeszcze zobaczyć?

“Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” to prequel popularnej serii z Jennifer Lawrence w roli walecznej protagonistki, oparty na powieści Suzanne Collins o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się na długie lata przed wydarzeniami z oryginału, nakreślając nam młodzieńcze lata Coriolanusa Snowa i obrazując jego przemianę w bezwzględnego tyrana, z którym w przyszłości przyszło walczyć Katniss.

W trylogii “Igrzysk śmierci” rolę prezydenta Snowa kreował Donald Sutherland, zaś tym razem padło na młodego brytyjskiego aktora Toma Blytha, na punkcie którego internautki dosłownie oszalały. Na TikToku aż roi się od pełnych zachwytu materiałów, a młody Snow już został okrzyknięty nowym Draconem Malfoyem (a wszyscy wiemy, jakim uwielbieniem ten antagonista cieszył się wśród widzek i czytelniczek).

Tom Blyth robi furorę w sieci. “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” to jego pierwsza tak duża rola

Tom Blyth urodził się w 1995 roku i jest absolwentem renomowanej szkoły Juilliard w Nowym Jorku. Karierę aktorską rozpoczął w okolicach 2010 roku, gdy zagrał małe rólki w “Robin Hoodzie” Ridleya Scotta i “Toksycznej miłości”. Następnie wystąpił m.in. w historii coming of age “Scott and Sid”, biopiku “Benediction” i “Pozłacanym wieku” od HBO, gdzie zaliczył gościnny wysęp.

Jego pierwszą główną (choć niezbyt głośną) rolą był Billy the Kid w serialu o tym samym tytule, a następnie przyszedł czas na “Balladę ptaków i węży”. Czy prequel “Igrzysk śmierci” okaże się dla niego przepustką do wielkiej hollywoodzkiej kariery? Czas pokaże, ale trzymamy kciuki, bo ma chłopak potencjał.

“Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” – obsada. Kto jeszcze wystąpił w nowym blockbusterze?

“Ballada ptaków i węży”, podobnie jak główna seria, może pochwalić się iście gwiazdorską obsadą. Oprócz Toma Blytha w produkcji wystąpili m.in. Rachel Zegler, którą już w przyszłym roku zobaczymy jako Królewnę Śnieżkę, Viola Davis, Peter Dinklage (Tyrion Lannister z “Gry o tron”) i Hunter Schafer (Jules z “Euforii”). Film trafił na ekrany polskich kin w piątek 17 listopada i zbiera dotąd całkiem niezłe recenzje.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1