Tokio 2020 - o której transmisje zawodów Igrzysk Olimpijskich? Jaka różnica czasu?

2021-07-19 15:59 Adrian Rybak
Tokio 2020
Autor: Wikimedia.org/ Ftaaffe (CC BY-SA 4.0)

Tokio 2020 to obok Euro 2020 najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku. Po 5 latach od ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, sportowcy z całego świata polecą do Japonii aby walczyć o olimpijskie medale. Widzowie zastanawiają się, jaka jest różnica czasu pomiędzy Polską, a Japonią i jak to wpłynie na godziny transmisji zawodów.

Tokio 2020 to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez sportowych tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Przypominamy, że wydarzenie miało się odbyć w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na pandemię koronawirusa. Impreza nadal nosi jednak nazwę Tokio 2020. Fani już nie mogą doczekać się rozpoczęcia wielkiego święta sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich dyscyplin. Pojawia się jednak istotne pytanie. Jaka jest różnica czasu pomiędzy Tokio a Polską? To ważne, ponieważ będzie to miało duży wpływ na transmisje poszczególnych konkurencji w naszym kraju. Wyjaśniamy, o której trzeba będzie zasiąść przed telewizory.

65-lecie Totalizatora Sportowego - Sponsora Generalnego Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Tokio 2020 - różnica czasu, godziny transmisji

Tokio 2020 to niestety nie będą Igrzyska Olimpijskie, które będą atrakcyjne dla Europejczyków pod względem godzin rozgrywania zawodów. Różnica czasu pomiędzy Polską a Tokio wynosi 7 godzin do przodu. Oznacza to, że jeżeli w Japonii dana konkurencja zacznie się przykładowo o godzinie 15:00, to w Polsce będzie można ją obejrzeć o 6:00. Podobna sytuacja była w 2018 roku, kiedy Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Korei. Oto godziny przykładowych rozgrywek:

  • 24 lipca: 4:00 – kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
  • 27 lipca: 3:10 – wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet
  • 28 lipca: 15:00 – koszykówka 3x3, mężczyźni
  • 30 lipca: 13:45 – lekkoatletyka, bieg na 10 000m mężczyzn
  • 31 lipca: 12:30 – szermierka, szabla kobiet drużynowo
Materiał Partnera

W duchu trwających XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 warto przypomnieć, że marka LOTTO – należąca do Totalizatora Sportowego – od 1994 roku jest Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. W tym roku obchodzi Jubileusz 65-lecia, którego Ambasadorem jest najlepszy piłkarz świata, Robert Lewandowski. Od 65 lat trzon misji Totalizatora Sportowego – wsparcie polskiego sportu – pozostaje niezmieniony. Rok 2021 jest rokiem 65-lecia Totalizatora Sportowego oraz rokiem największych wydarzeń sportowych, dlatego jubileuszowe działania spółki są bogate w różnego rodzaju niestandardowe działania, które angażują zarówno klientów Totalizatora Sportowego, jak i polskich kibiców. Wśród tegorocznej Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej znajdują się zawodnicy, których Totalizator Sportowy wspiera indywidualnie, a należą do nich: Karolina Koszewska-Łukasik – złota medalistka mistrzostw świata i Europy w kick-boxingu oraz srebrna medalistka mistrzostw Europy w boksie; Piotr Lisek – wicemistrz  świata w skoku o tyczce, Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), a także wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak (z d. Springwald). Wszystkim im życzymy zdobycia złotych medali!

Tokio 2020 - ceremonia otwarcia. Transmisja w TV i online

Tokio 2020 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym roku w Polsce prawa do transmisji mają dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostaną pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane. Igrzyska Olimpijskie online zobaczymy za darmo na stronie sport.tvp.pl oraz w Eurosport Player - opcja dla posiadaczy wykupionego pakietu. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE