Ryan Gosling i Margot Robbie

i

Autor: Rex Features/East News Ryan Gosling i Margot Robbie podczas rozdania nagród Screen Actors Guild

Gwiazdy

To on jest najlepiej opłacanym aktorem w Hollywood. Zostawił w tyle gwiazdy "Barbie"

2024-06-10 18:32

Magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek i aktorów w 2023 roku. Wbrew pozorom, to wcale nie odtwórcy głównych ról w kasowym hicie "Barbie" znaleźli się na pierwszym miejscu. Kto zarobił najwięcej w ubiegłym roku?

Hollywoodzcy aktorzy od lat zarabiają grube pieniądze. Chodzi nie tylko o gaże filmowe i serialowe, ale również liczne umowy sponsorskie, które sprawiają, że na kontach hollywoodzkich gwiazd z każdym dniem przybywa zer. Magazyn Forbes w corocznym zestawieniu wziął pod uwagę jednak jedynie wynagrodzenia z tytułu ich działalności artystycznej. Numer jeden z pewnością zaskoczył niejednego.

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20

Gwizdy "Barbie" w tyle. Najwięcej zarobił Adam Sandler

Na szczyt zestawienia Adam Sandler powraca po ponad 20 latach! W 2002 roku również królował na liście najlepiej zarabiających aktorów. W ubiegłym roku zarobił 73 miliony dolarów (czyli ok. 287 mln zł - red.). Do powiększenia jego majątku przyczyniły się kontrakty z Netflixem. W ubiegłym roku na platformie pojawiły się aż trzy produkcje z jego udziałem "Zabójcze wesele", "Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę" i "Leo".

Pierwsza piątka najlepiej opłacanych aktorów. Raczej bez zaskoczeń

Drugie miejsce wśród najlepiej zarabiających aktorów przypadło w udziale Margot Robbie, która między innymi wcielając się w postać najsłynniejszej lalki świata, zarobiła 59 mln dolarów (ok. 231 mln zł - red.).Podium zamyka Tome Cruise, którego konto w zeszłym roku powiększyło się o 45 mln dolarów (ok. 176 mln zł - red.), głównie dzięki powrotowi do kultowej serii „Mission: Impossible” w "Dead Reckoning Part One".Na czwartym miejscu znalazł się odtwórca roli Kena - Ryan Gosling. W ubiegłym roku nominowany do Oscara aktor zarobił 43 mln dolarów (ok. 168 mln zł - red.).Pierwszą piątkę zamyka Matt Damon, który między innymi dzięki występowi w oscarowym hicie "Oppenheimer" zyskał w 2023 roku 43 mln dolarów (ok. 168 mln zł - red.). Aktor zagrał również w filmie "Air" w reżyserii Bena Afflecka.

Stankiewicz myślał o końcu kariery aktorskiej. Nie umiał powiedzieć jednego zdania. MELLINA - Meller