To koniec Krainy lodu? Powstaje animacja, która może stać się nowym hitem!

2020-01-27 16:45
Kraina lodu
Autor: Walt Disney Pictures - Walt Disney Animation Studios/Collection/East News

Mimo że pierwsza część Krainy lodu trafiła na ekrany kin w 2013 roku, czyli niemal 7 lat temu, do tej pory była niekwestionowanym hitem wśród najmłodszych widzów. Żaden inny film Disneya przez wiele lat nie zyskał aż takiej popularności. Na kontynuację Krainy lodu twórcy kazali nam naczekać się dość długo, bo aż 6 lat. Wiele wskazuje jednak na to, że po drugiej części losy Anny i Elsy na dobre odejdą do lamusa, a pałeczkę pierwszeństwa studiu Walta Disneya przejmie zupełnie nowy film.

Kraina lodu odchodzi do lamusa? Wygląda na to, że przyszedł czas, aby najmłodsi widzowie stali się fanami kolejnej disneyowskiej produkcji. Studio nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii potencjalnej trzeciej części Krainy lodu, jednak wiele wskazuje na to, że film ten nie powstanie. Dużym zaskoczeniem był m.in. brak tegorocznej nominacji do Oscara dla produkcji, która w kategorii 'film animowany' była właściwie pewniakiem.

Kraina lodu zostanie zdetronizowana?

Już od paru ładnych lat Disney produkuje przynajmniej jeden film animowany rocznie, jednak w 2020 roku w końcu na światło dzienne ma wyjść produkcja, która ma szansę pokonać Krainę lodu pod względem popularności. Zgodnie z planami studia 25 listopada 2020 do kin trafi produkcja zatytułowana 'Raya And The Last Dragon', co po polsku oznacza 'Raya i ostatni smok'.

Bohaterką filmu jest wojowniczka, tytułowa Raya, która musi wybrać się na misję w poszukiwaniu - jak nietrudno zgadnąć - ostatniego żyjącego na ziemi smoka. Akcja filmu dzieje się w fikcyjnym świecie zwanym Kumandra. Reżyserem animacji jest Paul Briggs, animator, który stoi za sukcesem takich produkcji jak Mulan, Księżniczka i żaba, Zaplątani, a także obu części Krainy lodu. Wszystkie te filmy łączą silne i odważne główne bohaterki, a to jest niewątpliwie cecha, która przyciąga młodych widzów przed ekrany. Czy Raya 'pokona' Elsę i stanie się ulubienicą fanów animacji? Dowiemy się już naprawdę niebawem!

NAJNOWSZE