To już pewne! Powstanie filmowa wersja Peaky Blinders. Trafi do kin?

2022-01-19 12:37 Leon Pietrzak
Peaky Blinders
Autor: Materiały prasowe Netflix

Szósty sezon Peaky Blinders będzie ostatnim. Koniec serialu nie oznacza jednak zakończenia całej historii. Scenarzysta popularnej produkcji zdradza, że to właściwie dopiero początek czegoś większego. Wszyscy fani mogą liczyć na film pełnometrażowy. Czy Peaky Blinders będzie w kinach?

Peaky Blinders - powstanie film pełnometrażowy. Brytyjski serial cieszy się ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Popularność sprawiła, że dotychczas wyemitowano aż 5 sezonów serialu, a kolejna część jest w drodze. Twórcy ogłosili, że szósta odsłona będzie ostatnią. To jednak nie koniec historii! Według scearzystów, to dopiero początek czegoś wielkiego. Okazuje się, że poznamy powojenne losy Blindersów i nie tylko. Steven Knight chce, aby przygoda z Peaky Blinders trwała jak najdłużej, skoro aż tylu widzom się podoba. Film pełnometrażowy jeszcze do niedawna był czystą spekulacją, a teraz to już pewne że powstanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Peaky Blinders - 6 powodów, dla których warto obejrzeć serial

Film Peaky Blinders będzie w kinach?

Wszystkie spekulacje zaczęły się od interpretacji słów Stevena Knighta, który często podkreślał w wywiadach, że kończą się "telewizyjne losy Shelby'ego" i "telewizyjna przygoda z Peaky Blinders". W najnowszym wywiadzie ogłosił, że film powstanie, a prace nad nim mają rozpocząć się już w 2023 roku. Nowa produkcja będzie kontynuacją historii i ma pojawić się nawet w kinach.

"Mogę jednak powiedzieć, że moim planem od początku było to, aby zakończyć ten serial filmem. I tak właśnie się stanie. [...] Serial na początku miał opowiadać o wojnie, o tym jak wkraczamy w II wojne światową, a po niej nie ma już nic, żadnego imperium. Jednak... zmieniłem zdanie i nie tylko wkroczymy w II wojnę, ale sięgniemy poza nią. Jeżeli jest takie zainteresowanie Peaky, to dlaczego z tego nie skorzystać. Chciałbym zobaczyć co się wydarzy, gdy spojrzymy dalej." - mówi twórca Peaky Blinders

Sonda
Czy czekasz na film Peaky Blinders?

O czym jest serial Peaky Blinders?

Należący do gangsterskiej rodziny Tommy Shelby (Cillian Murphy) usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni. Shelby dowodzi gangiem działającym w Birmingham w 1919 roku. Szef grupy przestępczej zapłaci każdą cenę, aby wspiąć się po szczeblach kariery na sam szczyt.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE