Michael Jackson

i

Autor: AKPA

THRILLER - powstaje wyjątkowy film o płycie Michaela Jacksona! Za kamerą stanie ceniony pisarz

2022-10-06 14:01

Szósty solowy album Michaela Jacksona dostanie własny dokument. Już niedługo poznamy kulisy "Thrillera" - czyli najlepiej sprzedającego się albumu w historii muzyki. Z okazji 40 lat od premiery krążka ruszyły pracę nad filmem! Czego się spodziewać?

"Thriller" Michaela Jacksona doczeka się własnego filmu! Billie Jean, Beat It, The Girl Is Mine i legendarny Thriller to tylko niektóre utwory, które znalazły się na przełomowym krążku. Płyta została wydana 30 listopada 1982 r. i już chwile po premierze cieszyła się ogromną popularnością. Królowała w rozgłośniach radiowych, listach sprzedaży, a nawet pomogła Jacksonowi przełamać bariery rasowe w branży muzycznej. Liczba sprzedanych egzemplarzy również robi wrażenie. Na całym świecie sprzedano ich ponad 100 milionów! Od premiery minęło 40 lat, więc okrągłą rocznice zdecydowano się uwiecznić filmem, który zabierze nas za kulisy powstania kultowego albumu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy film o Scoobym-Doo potwierdził, że Velma jest lesbijką. Reakcja fanów jest zaskakująca

Michael Jackson żyje w Polsce? Kosmiczny występ Viki Gabor!

THRILLER Michaela Jacksona od kuchni

Sony Music, wspólnie ze spadkobiercami artysty, tworzy dokument o "Thrillerze". Przeniesiemy się w czasie, gdzie zobaczymy, jak powstał przełomowy album oraz jak ważną rolę odegrały w tamtym czasie teledyski. Twórcy pokażą niepublikowane wcześniej materiały oraz rozmowy z osobami, które przyczyniły się do sukcesu płyty Michaela Jacksona. Całość wyreżyseruje Nelson George - znawca historii muzyki i dokumentalista. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale wiemy za to, że w projekt zaangażowano Colina Hanksa.

"Wydanie płyty Thriller zredefiniowało Michaela Jacksona. Z nastoletniej gwiazdy stał się dorosłą gwiazdą wielkiego formatu, która skomponowała zapadające w pamięć piosenki, zachwycała swoim wokalem i osiągnęła najwyższy możliwy poziom scenicznego widowiska. Album oraz filmy krótkometrażowe stworzyły nowy wzór dla mariażu muzyki z obrazem. Zgłębienie tego niezwykłego krążka ponownie i odkrycie nowego spojrzenia na jego magię to absolutny zaszczyt" - powiedział Nelson 

Sonda
Czy Twoim zdaniem Michael Jackson żyje?

Kim jest Nelson George?

Nelson George to pisarz, dokumentalista i krytyk muzyczny. Ma na swoim koncie bardzo głośne tytuły, m.in. "Blackface: Reflections on African-Americans and the Movies", "The Michael Jackson Story" oraz "Hip Hop America". Niektóre z jego książek stały się bestsellerami w wielu krajach. Wyprodukował również kilka filmów dokumentalnych, o których głośno dyskutowano w Stanach Zjednoczonych.