Foto

i

Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

The Limits of Control (2009) KINO

2010-01-30 19:43

Reżyseria - Jim Jarmusch...to chyba wystarczy? ;)))

The Limits of Control to nowy obraz Jima Jarmuscha, twórcy tak kultowych filmów jak "Truposz", "Poza prawem" czy "Broken Flowers".

Film opowiada o niezwykłej podróży tajemniczego cudzoziemca, który dokłada wszelkich starań, aby jego działania pozostawały poza prawem. Kończy realizację pewnego zadania, ale nie ufa nikomu i początkowo nie znamy też celu, jaki mu przyświeca. Ta podróż, z jednej strony celowa, a z drugiej paradoksalnie odrealniona, zabiera go nie tylko w najdalsze zakątki Hiszpanii, ale też jego własnego umysłu.

Główną rolę w filmie Jima Jarmuscha gra Isaach De Bankolé, współpracujący z reżyserem po raz czwarty w ciągu blisko 20 lat. Pozostałe filmy tego duetu to "Noc na ziemi", "Ghost Dog: Droga Samuraja" oraz "Kawa i papierosy". W filmie występuje kilku innych aktorów, z którymi Jim Jarmusch pracował wcześniej, na przykład, Alex Descas, John Hurt, Bill Murray oraz Tilda Swinton.

Na planie Jarmusch spotkał się ze znakomitym operatorem, Christopherem Doylem ("Spragnieni miłości', "Paranoid Park"). Efekty tej współpracy są świetne, wizualnie film po prostu zniewala!

The Limits of Control (dramat, kryminał, thriller, Hiszpania, Japonia, USA, 2009, 116min)
reżyseria i scenariusz: Jim Jarmusch
obsada: Isaach De BankoléAlex Descas, John Hurt, Youki Kudoh, Bill Murray, Tilda Swinton, Hiam Abbass, Gael García Bernal, Paz De La Huerta, Jean-François Stévenin i Luis Tosar


Kilka fajnych fragmentów z filmu :)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE