The Crown - sezon 4. Kiedy premiera kontynuacji serialu o Elżbiecie II?

2019-11-18 13:24 aw
The Crown
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix screen youtube.com

Serial opowiadający o życiu najdłużej panującej na brytyjskim tronie Elżbiecie II należy do najdroższych produkcji Netflixa. Ogromne koszty pochłaniają z pewnością kostiumy i scenografia, ale także gaże aktorów. Zgodnie z zapowiedziami twórców co dwa sezony 'postarzana' jest obsada, aby serial był bardziej realistyczny. W sezonie trzecim rolę Elżbiety II przejęła laureatka Oscara, Olivia Colman.

The Crown - sezon 4. Kiedy premiera kontynuacji serialu o Elżbiecie II? Co już wiadomo o kolejnych odcinkach? Pierwszy sezon The Crown trafił na Netflix w 2016 roku, a drugi rok później. Na trzeci sezon widzowie musieli jednak trochę poczekać - jego premiera została zaplanowana na 17 listopada 2019. Czy sezon czwarty również obejrzymy dopiero za dwa lata?

The Crown - sezon 4. Kiedy premiera kontynuacji serialu o Elżbiecie II?

Twórcy serialu początkowo zapowiadali, że łącznie planują w sumie 6 sezonów The Crown, aby fabuła doszła do jak najbardziej współczesnych czasów. Co dwa sezony ma zmieniać się także obsada, co rzeczywiście widać już w sezonie 3. Najważniejsza zmiana to oczywiście nowa aktorka w roli Elżbiety II - Claire Foy zastąpiła Olivia Colman.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie kwestie techniczne, takie jak poszukiwania nowej obsady, wpłynęły na tak długi czas produkcji trzeciego sezonu The Crown. Jak donosi serwis harpersbazaar.com, zdjęcia do sezonu czwartego miały rozpocząć się już w sierpniu 2019 i potrwać do lutego 2020. Oznacza to, że ma on bardzo dużą szansę trafić na Netflix już jesienią 2020. W czwartym sezonie zobaczymy także kilka nowych postaci, m.in. Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher oraz Emmę Corrin w roli Księżnej Diany.

NAJNOWSZE