The Crown sezon 3 - kiedy premiera? Netflix potwierdził datę nowych odcinków!

2019-09-23 16:33
The Crown
Autor: screen youtube.com, kanał Netflix Polska screen youtube.com

Po wielu miesiącach oczekiwań w końcu doczekaliśmy się daty premiery trzeciego już sezonu serialu opowiadającego o czasach panowania królowej Elżbiety II na brytyjskim tronie. Zgodnie z planem założonym przez twórców od samego początku, aby w naturalny sposób postarzyć główną bohaterkę, w kolejnych dwóch sezonach Claire Foy w roli Elżbiety II zastąpi Olivia Colman.

The Crown sezon 3 - kiedy premiera na Netflix? Twórcy serialu zaplanowali z góry, że będzie on składał się łącznie z sześciu sezonów, a co dwa zostanie wymieniona obsada na nieco starszych aktorów. The Crown zadebiutował na Netfliksie w 2016 roku, a między drugim a trzecim sezonem nastąpiły aż dwa lata przerwy.

The Crown sezon 3 - kiedy premiera na Netflix?

W trzecim sezonie The Crown królowa Elżbieta (Olivia Colman) i jej rodzina walczą by sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającej się Wielkiej Brytanii. Od paranoi z czasów zimnej wojny, przez erę odrzutowców i wypraw w kosmos, przez entuzjazm lat 60. i pozostałości lat 70. - Elżbieta II i rodzina królewska muszą dostosować się do nowego, bardziej wyzwolonego, ale i bardziej burzliwego świata. Serial trafi na platformę 17 listopada 2019.

The Crown sezon 3 - obsada

Oprócz Olivii Colman w serialu występują m.in.:

  • Tobias Menzies (jako Książę Filip),
  • Helena Bonham Carter (jako Księżniczka Małgorzata),
  • Ben Daniels (jako Tony Armstrong-Jones),
  • Josh O'Connor (w roli Księcia Karola),
  • Erin Doherty (Księżniczka Anna),
  • Marion Bailey (Królowa Matka)
  • i Jason Watkins (Premier Wielkiej Brytanii - Harold Wilson).
NAJNOWSZE