Terrifier 2

i

Autor: Monolith Films

Terrifier 2 z nominacją do Oscara? Twórcy żartują z Akademii i proszą fanów o pomoc

2022-11-04 12:39

Terrifier 2 zawalczy o Oscara? To horror, o którym rozpisują się media na całym świecie. Jeden z portali internetowych postanowił nawet zgłosić film do Akademii Filmowej. Czy zobaczymy morderczego klauna na czerwonym dywanie?

Terrifier 2 podbija Hollywood. Od premiery horroru minęło już trochę czasu i do tej pory zebrał bardzo mieszane recenzje. Jedni twierdzą, że jest niesamowcie obrzydliwy, mocny i skandaliczny, a inni nie mogą zrozumieć zachwytu nad produkcją Damiena Leone. W wielu kinach ludzie mdleli, wymiotowali i silnie przeżywali to, co dzieje się na ekranie. Niektórzy twierdzą, że to zagrywka marketingowa, chociaż twórca przygód szalonego Klauna przysięga, że tak nie jest. Jeden z portali internetowych, Bloody Disgusting, postanowił zrobić psikusa Amerykańskiej Akademii Filmowej i nawet zgłosił Terrifiera 2 do... nominacji do Oscara! Czy teraz komisja będzie musiała przejść przez krwawą makabrę i obejrzeć horror w całości?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Terrifier 3 powstanie? Twórca zdradził przyszłość morderczego klauna!

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Terrifier 2 w drodze po Oscara? Akademia odpowiada

Portal Bloody Disgusting zgłosił Terrifier 2 do walki o Oscara. Cała sytuacja została zorganizowana w celach humorystycznych, bo portale internetowe nie mogą zgłaszać filmów do Akademii. Mogą to zrobić jedynie wytwórnie i oficjalni dystrybutorzy. To jednak wcale nie oznacza, że Terrifier nie zapisze się w historii kina jako szczególny przypadek. Ruszyła kampania w sieci, w której dziennikarze portalu zwrócili się z prośbą do fanów o oznaczanie na Twitterze konta @TheAcademy z hashtagiem @OscarForArt. Twórca horroru podpiął się do tej akcji i zażartował, że już szykuje przemówienie. Co ciekawe, post trafił do Akademii Filmowej, która skomentowała go "? ? ?".

"Terrifier 2 jest bardzo antyhollywoodzki, a i tak radzi sobie dobrze w kinach. Do tej pory wyciął dla siebie biletowe ciasto warte ponad 8 milionów dolarów. Film nie dostałby jednak złamanego centa bez WAS, czyli fanów ekstremalnych horrorów, którzy wierzyli w Arta The Clowna. [...] Wiecie co? Sama myśli, że członkowie Akademii muszą obejrzeć pozbawiony ograniczeń kategorii wiekowej horror, który w innym wypadku traktowaliby jako coś gorszego od nich... To po prostu zbyt zabawna szansa, by ją zlekceważyć!" - możemy przeczytać w uzasadnieniu portalu BD

Sonda
Co sądzisz o Terrifier 2?

Terrifier 2 w Polsce - gdzie obejrzeć? Kiedy w kinach? [DATA, ZWIASTUN]

Wyjątkowo krwawy, przerażający i naszpikowany brutalnymi scenami przemocy horror trafi do polskich kin dzięki firmie Monolith Films. To najgoręcej dyskutowana produkcja, która w USA w ciągu 3 weekendów ograniczonej dystrybucji zwróciła się aż 20 krotnie! Czy w Polsce spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem? Premiera kinowa "Terrifier 2. Masakra w Święta" odbędzie się 23 grudnia 2022 r.