Terrifier 2  - horror o morderczym klaunie przerósł widzów

i

Autor: materiały prasowe Cinedigm "Terrifier 2" - horror o morderczym klaunie przerósł widzów

Horror o morderczym klaunie przerósł widzów - niektórzy mdleli podczas seansu. O co takie wielkie halo?

2022-10-13 14:42

"Terrifier 2" to horror przez wielkie H, jakiego dawno nie widzieliśmy? Zagraniczne media donoszą, że wielu widzów nie wytrzymało seansu filmu grozy i niezbędna była pomoc służb ratunkowych. Naprawdę jest aż tak "mocny"? Opinie krytyków mówią same za siebie.

Wygląda na to, że do naszego zestawienia filmów tak popapranych, że trudno obejrzeć je do końca, musimy dodać nową pozycję. "Terrifier 2" to kontynuacja horroru o morderczym klaunie, która od tygodnia sieje zniszczenie w amerykańskich kinach. Liczne incydenty związane z omdleniami i opuszczaniem przez widzów sali kinowej sprawiły, że placówki zmuszone były podjąć dość... niecodzienne działania. 

"Terrifier 2", czyli horror, który przerósł widzów

"Terrifier 2" zadebiutował w amerykańskich kinach 6 października 2022 roku i w ciągu zaledwie tygodnia wywołał istną furorę. W mediach społecznościowych aż roi się od wpisów zachwyconych, tudzież przerażonych widzów, którzy wspominają o licznych omdleniach w trakcie seansu. Jeden z użytkowników Twittera podzielił się nawet zdjęciem swojego kolegi, dla którego seans "Terrifiera 2" okazał się ponad jego siły. 

Mój przyjaciel zemdlał, a pracownicy kina wezwali karetkę. Bardzo polecam - czytamy we wpisie.

Inny internauta odnotował aż trzy przypadki osób, które nie wytrzymały seansu głośnego horroru

Oglądałem właśnie "Terrifiera 2", który jest wspaniałym gore. Facet za mną zemdlał i opadł na moje krzesło. Inny wyszedł i słyszałem jak mówił, że nie czuje się dobrze, zaś wychodząc z sali kinowej słyszałem, jak ktoś głośno wymiotuje w toalecie. 

Placówki kinowe były zatem zmuszone podjąć odpowiednie działania. W niektórych kinach widzom wręczane są specjalne torebki papierowe na wypadek, gdyby podczas seansu potrzebowali z takowej skorzystać. Co więcej, producent filmu, Steve Barton, opublikował w sieci specjalne ostrzeżenie, że "Terrifier 2" to naprawdę horror dla ludzi o mocnych nerwach (i stalowych żołądkach). 

Ten film zawiera naturalistyczne sceny przemocy i brutalnego horroru. Widzom o słabym sercu, ze skłonnością do zawrotów głowy lub słabym żołądkiem zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. W kinach zdarzały się już liczne przypadki omdlenia i wymiotów. Jeśli zdecydujecie się kontynuować - ostrzegaliśmy was. 

"Terrifier 2" przeraża i zbiera świetne recenzje

Wygląda zatem na to, że doczekaliśmy się niemal idealnego horroru gore. W serwisie Rotten Tomatoes "Terrifier 2" zbiera bardzo pozytywne recenzje (87% od krytyków, 91% od widzów) i został okrzykniętym produkcją, która zawiera wszystko, co w tym gatunku najlepsze. Film nakreśla nam historię morderczego klauna, który powraca do życia, by w tegoroczne Halloween zapolować na pewną nastolatkę i jej młodszego brata. W Polsce "Terrifer 2" zostanie pokazany w sekcji Strach i Terror podczas festiwalu Splat! Film Fest 2022, który odbędzie się w dniach 26-30 października (Warszawa i Wrocław), oraz 26-30 października w formie online. 

"Terrifier 2" - zwiastun

Sonda
Jesteś fanem horrorów?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3