Sztabki złota, wielki napad i rabusie z bronią w ręku. Nadchodzi kolejny serial dla fanów "Domu z papieru"!

2023-01-23 11:06 Leon Pietrzak
The Gold / BBC serial / Jack Lowden
Autor: BBC/Tannadice Pictures/Sally Mais

Jeden z największych napadów w historii świata doczeka się serialowej adaptacji. Nie zabraknie grupki uzbrojonych włamywaczy i ogromnej ilości złota. Brzmi znajomo? Jeżeli ciągle tęsknicie za "Domem z papieru", to ten serial może wam się spodobać.

The Gold to kolejna propozycja z Wielkiej Brytanii, która ma szansę stać się jednym z najciekawszych tytułów w historii, jeżeli chodzi o produkcje związane z napadami. Nadchodzący serial opowie o spektakularnym skoku, który wydarzył się naprawdę. Rabusie myśleli, że przyszli po 3 miliony funtów, a zamiast tego trafili na sztabki złota, niezłą ilość gotówki i diamenty, które ledwo wynieśli. Napad na Brink’s-Mat do dziś jest jednym z największych, a teraz będziemy mieli szansę obejrzeć serial, który jest inspirowany tym niecodziennym wydarzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ród Smoka” to jeszcze nie koniec. Kolejna książka Martina trafi na ekran

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Napad na magazyn Brink's-Mat doczeka się własnego serialu!

Jesienią 1983 roku, grupka uzbrojonych facetów włamała się do magazynu Brink’s-Mat, który znajdował się nieopodal londyńskiego lotniska Heathrow. Panowie nie spodziewali się jednak tego, co zobaczą w środku. Nieumyślnie natknęli się na sztabki złota warte wówczas 26 milionów funtów (dzisiaj trzykrotnie więcej!). Wzięli tyle, ile zdołali unieść i uciekli. Wiele osób, których powiązano z tym napadem zginęło w tajemniczych okolicznościach, a złota do tej pory nie odzyskano. Włodarze BBC zdecydowali, że to doskonały materiał nie tyle na film, co produkcję odcinkową! Potwierdziło się, że jeszcze w 2023 roku zobaczymy głośny napad na ekranie, a za kamerą stanie reżyser, który ma na swoim koncie Oscara.

The Gold - serial o napadzie od oscarowych twórców

"The Gold" opowiada historię związaną z napadem na magazyn Brink’s-Mat, a za kamerą tej opowieści stanął nagrodzony Oscarem twórca Aneil Karia, a także Lawrence Gough. W głównych rolach pojawią się Hugh Bonneville, Jack Lowden, Dominic Cooper, Charlotte Spencer, Tom Cullen, Emun Elliott, Sean Harris, Ellora Torchia i Stefanie Martini. Premiera serialu została zaplanowana na 2023 rok. "The Gold" najpierw pojawi się w Wielkiej Brytanii w BBC One i BBC iPlayer, później w USA w Paramount+. W Polsce ma trafić do bilbioteki nowej platformy SkyShowtime. Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun.

Sonda
"Dom z papieru" to najlepszy serial o napadzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE