Święto Wojska Polskiego 2020 - transmisja na żywo. Gdzie i o której oglądać obchody wydarzenia?

2020-08-14 9:33 aw
Stadion Narodowy
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

15 sierpnia Polacy obchodzą aż dwa bardzo ważne święta - Święto Wojska Polskiego, a także kościelne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten rok jest szczególny również pod tym względem, że w 2020 obchodzimy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, której data także zbiega się z 15 sierpnia. Jednak ze względu na pandemię tegoroczne obchody będą wyglądały nieco inaczej niż zwykle.

Święto Wojska Polskiego 2020 - transmisja. Gdzie i o której oglądać obchody wydarzenia i co będzie się działo? Co roku z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie organizowana jest specjalna defilada wojskowa (rok temu wyjątkowo odbyła się w Katowicach), jednak w tym roku ze względu na pandemię postanowiono zrezygnować z tej tradycji.

Święto Wojska Polskiego 2020 - transmisja. Gdzie i o której oglądać?

W tym roku w Warszawie zaplanowane są jedynie uroczystości państwowe na placu Piłsudskiego, a także przemarsz pododdziałów z placu Teatralnego do ul. Miodowej. Z racji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej wieczorem na PGE Narodowym odbędzie się koncert 1920. Wdzięczni bohaterom. Obchody Święta Wojska Polskiego można oglądać w TVP1 od godziny 11:40, natomiast transmisja z koncertu rozpocznie się o godzinie 20:45.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE