1920. Wdzięczni bohaterom - transmisja koncertu. O której godzinie oglądać?

2020-08-11 16:00 aw
Stanisław Sojka
Autor: Krzysztof Radzki/East News

W 2020 roku obchody, do których przyzwyczailiśmy się 15 sierpnia, będą wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Co roku oprócz transmisji z obchodów Święta Wojska Polskiego, które świętujemy 15 sierpnia, możemy podziwiać również defiladę wojskową, z której w tym roku jednak zrezygnowano. 15 sierpnia będzie miał jednak miejsce niezwykły koncert - 1920. Wdzięczni bohaterom zorganizowany z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

1920. Wdzięczni bohaterom - transmisja koncertu. O której godzinie oglądać i co się wydarzy? Na płycie areny wyrosną polskie i bolszewickie okopy, pomiędzy nimi stanie imponująca scena, na której wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka. Do tego dziesiątki koni i kilkuset statystów - wszystko po to, aby na nowo ożyły wspomnienia Bitwy Warszawskiej podczas spektakularnego widowiska historycznego.

1920. Wdzięczni bohaterom - transmisja koncertu. O której godzinie oglądać i co się wydarzy?

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, premiera wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.30 i będzie transmitowana w TVP1. Aby jak największa liczba fanów historii mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym widowisku na żywo, jego specjalnie przygotowana, skrócona wersja będzie powtarzana przez 4 dni od 20 do 23 sierpnia na PGE Narodowym. Wydarzenie będzie biletowane, ceny biletów zaczynają się od 10 zł i są dostępne na stronie: www.1920.pgenarodowy.pl.

Widowisku towarzyszyć będzie muzyka z tekstami najwybitniejszych polskich poetów i twórców piosenek m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Romana Kołakowskiego w wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Macieja Balcara, Mateusza Ziółko, czy Michała Kowalonka. Widzowie usłyszą również wiązankę tradycyjnych pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu chóru Sound'nGrace. Powtórkę wydarzenia w telewizji będzie można obejrzeć w TVP3 w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 13:00.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE