Summer Night - koncert Schönbrunn 2021 w TVP: premiera, powtórka. Kiedy i gdzie oglądać?

2021-06-20 20:45 Adrian Rybak
Koncert w Schönbrunn
Autor: Guo Chen/Xinhua News/East News

Summer Night to koncert muzyki poważnej, który odbędzie się w parku pałacu Schönbrunn w austriackim Wiedniu. Widzowie Telewizji Polskiej będą mieli okazję obejrzeć niezwykły koncert pełen najlepszych muzyków. Transmisja odbędzie w telewizji naziemnej, a więc będzie dostępna dla każdego. Gdzie i o której obejrzeć wydarzenie?

Summer Night to specjalny koncert z okazji lata, który zrealizowano na posesji pałacu Schönbrunn we Wiedniu w Austrii. Filharmonicy Wiedeńscy pod dyrekcją Daniela Hardinga zagrają dla widzów z całego świata. Na koncercie pojawi się także Igor Levit, który zagra na fortepianie. Koncert jest realizowany co roku od 2004. Stał się już wiedeńską tradycją. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem "Wanderlust", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "tęsknota". Pokaz z pewnością spodoba się wszystkim fanom muzyki poważnej. Koncert odbędzie się w piątek 18.06.2021, ale jego emisja w polskiej telewizji odbędzie się później. Na jednym ze swoich głównych kanałów pokaże go Telewizja Polska. Gdzie i kiedy można obejrzeć koncert Summer Night z Wiednia? Informacje znajdziesz poniżej.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.06.2021

Summer Night - koncert Schönbrunn 2021. Gdzie i kiedy oglądać?

Summer Night - koncert Schönbrunn 2021 pojawi się w polskiej telewizji w przedostatni weekend czerwca. TVP wyemituje wydarzenie w niedzielę 20.06.2021 wieczorem. Emisji należy szukać na kanale TVP1. Rozpoczęcie programu zaplanowane jest na godzinę 23:40.

Summer Night - koncert Schönbrunn 2021. Program

Na koncercie Summer Night będzie można usłyszeć następujące utwory:

  • G. Verdi: Uwertura do Les vêpres siciliennes
  • S. Rachmaninow: Rapsodia na temat Paganiniego, op. 43 (solista)
  • L. Bernstein, Symphonic Dances from West Side Story: Prologue – Somewhere – Scherzo – Mambo
  • E. Elgar: Salut d’Amour, op. 12
  • J. Sibelius: Karelia-Suite, op. 11: Nr. 1. Intermezzo
  • C. Debussy: Prélude à l'après-midi d'un faune
  • G. Holst: Planety. Suita symfoniczna, op. 32: Jupiter, The Bringer of Jollity
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE