Stulecie Winnych sezon 3 odc. 1 i 2 streszczenie. Rodzina Winnych cierpi po śmierci Broni. Mania szykuje się do ślubu z Ryszardem

2021-03-07 10:51 kg
Stulecie Winnych
Autor: materiały TVP

Stulecie Winnych sezon 3 odc. 1, 2 streszczenie. Fabuła trzeciego sezonu Stulecia Winnych rozpocznie się w 1956 roku. Jako że produkcja opiera się na powieści Ałbeny Grabowskiej, wiadomo już, że Michałowi uda się przetrwać więzienie i wraz z Anią rozpoczną nowe życie. W Brwinowie na świat przyjdzie natomiast nowa para bliźniaczek, córki Basi - Urszula oraz Julia. Nie zabraknie również nowych postaci, które namieszają w życiu głównych bohaterów produkcji.

Stulecie Winnych sezon 3 odc. 1 i 2 streszczenie. Serial realizowany na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W serialu pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I wojny światowej.

Wiosna 2021 - seriale, które musisz obejrzeć

Stulecie Winnych sezon 3 - odcinek 1

Rodzina Winnych szykuje się na wielkie rodzinne wydarzenie jakim będzie ślub Stanisława i Andzi. Nieoczekiwanie Andzia stawia poważne ultimatum. Po czterech latach pobytu w więzieniu, na wolność wychodzi Michał. Przed więzieniem czeka na niego stęskniona Ania. Czy Michał odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Po śmierci Stalina, w Polsce nastaje odwilż. Gomułka przemawia w Warszawie i porywa tłumy. Wszyscy mają nadzieję na zelżenie reżimu i powrót do życia w choćby umiarkowanej wolności. Ania, Mania i Ryszard są świadkami tego wystąpienia. Tymczasem życie na wsi płynie własnym rytmem. Ewa, Kasia i Basia, dorastające córki Ani i Mani rywalizują o względy Benka, przystojnego syna Andzi.

Stulecie Winnych sezon 3 - odcinek 2

Rodzina Winnych bardzo cierpi po śmierci nestorki rodu. Załamany Stanisław nie wie, jak dalej żyć. Zastanawia się, jak sobie poradzą bez zaradności i mądrości Broni. Ignacy zaskakuje rodzinę wiadomością, że zwątpił w Boga i odszedł ze stanu kapłańskiego. Niespodziewanie dla wszystkich z Włoch przybywa Andzia z synami. Uciekając przed sycylijską mafią, szuka schronienia w Brwinowie. Temperamentna Andzia wprowadza radość i nadzieję w smutny, opuszczony dom Stanisława. Łucja szybko przekonuje się, że zamieniła więzienną celę na sutenerską klatkę. Próbuje się buntować, niestety Walczak ma nad nią władzę. Gdy Mania po raz kolejny szykuje się do wyczekanego ślubu z Ryszardem, w rozmowie Ani z Michałem powraca temat małżeństwa. Śniegocki nie może zrozumieć niechęci ukochanej do stanu małżeńskiego. Czuje, że Ania nie jest z nim szczera. Czy ich miłość przetrwa kolejną kłótnię?

NAJNOWSZE