Stulecie winnych odc. 5: Roman i Kajetan zginęli na wojnie? Śmiertelna grypa nie oszczędza Winnych [GALERIA]

2019-03-24 17:22
Stulecie winnych - co się wydarzy w 5. odc?
Autor: Materiały prasowe TVP Stulecie winnych - co się wydarzy w 5. odc?

Stulecie winnych odcinek 5 - co wydarzy się w kolejnym epizodzie historycznego serialu TVP? Poniżej znajdziecie streszczenie, dzień i godzinę emisji. Zapowiadają się naprawdę emocjonujący odcinek!

Stulecie winnych to serial realizowany na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W serialu pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I wojny światowej. Saga rodu Winnych jest też wnikliwym portret polskiego społeczeństwa, zmieniającego się wraz z rozwojem naszej państwowości. o tym co się wydarzy w 5. odcinku Stulecia Winnych możecie przeczytać poniżej. A my przypominamy, że emisja tego odcinka zaplanowana jest na niedzielę, 31.03.2019 w TVP1 o 20:15.

Stulecie winnych odcinek 5 - STRESZCZENIE

Rodzina Winnych cieszy się z powrotu Antoniego. Bronia ma nadzieję, że już niebawem do ojca dołączą Roman i Kajetan. W Europie szaleje Hiszpanka, śmiertelna grypa nie oszczędza rodziny Winnych. Stanisław dowiaduje się od Ignacego o ciąży Władzi. Bronia zaczyna służbę u Stanisława Lilpopa . Dziedzic Podkowy Leśnej wkrótce poznaje Anię i obdarza dziewczynkę wielką sympatią. Do Brwinowa docierają wieści o Bitwie Warszawskiej i wygranej wojsk marszałka Piłsudskiego. Pod dom Winnych podjeżdża wojskowy samochód. Bronia jest przekonana, że to jej synowie powrócili z wojny.

Stulecie Winnych - odc. 5 - zdjęcia

NAJNOWSZE