Stulecie Winnych - ile odcinków liczy serial TVP?

2019-05-26 9:38
Stulecie Winnych
Autor: screen youtube.com/user/itvp screen youtube.com

W ciągu ostatnich kilku miesięcy TVP stworzyło sporo nowych produkcji historycznych. Do takich seriali jak np. Ziuk. Młody Piłsudski, Drogi wolności czy Korona królów dołącza także Stulecie Winnych. Nowa produkcja jest adaptacją powieści Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Szykuje się kolejny hit stacji?

Stulecie Winnych - ile odcinków liczy serial TVP? Wszystko wskazuje na to, że swoją nową produkcją stacja może zgromadzić przed telewizorami dużą widownię. Jeśli Stulecie Winnych spodoba się widzom, ma szansę zagościć na antenie Telewizji Polskiej na wiele lat. Powieść, na podstawie której powstaje, liczby bowiem aż 3 tomy.

Stulecie Winnych - obsada serialu TVP. Kogo zobaczymy w adaptacji powieści Ałbeny Grabowskiej?

Stulecie Winnych - o czym jest serial?

Historia Winnych rozpoczyna się niedługo po wybuchy I wojny światowej, a śledzić możemy ją aż do czasów współczesnych. Seniorzy rodu to Bronisława i Antoni Winni, są oni rodzicami czterech synów i dziadkami dla sześciorga wnucząt. 

Stulecie Winnych - ile odcinków liczy serial TVP?

Emisja serialu startuje w niedzielę 3 marca o godzinie 20:15, a kolejne odcinki można oglądać co tydzień. Pierwszy sezon jest ekranizacją pierwszego tomu powieści Ałbeny Grabowskiej, który opowiada o losach Winnych od wybuchu pierwszej wojny światowej aż do 1939 roku, czyli wybuchu drugiej. Pierwszy sezon serialu będzie liczył 13 odcinków.

NAJNOWSZE