Gwiazdy

"Strażnik Teksasu". Chuck Norris po latach. Zrezygnował z kariery dla... miłości! Świetna forma jak na 83-latka!

"Strażnik Teksasu" to serial, który w latach 90. bił rekordy popularności! Hitowa produkcja rozsławiła Chucka Norrisa, który wcielił się w niej w rolę Cordella Walkera. Aktor jest dziś po osiemdziesiątce i... świetnie się trzyma! Od lat poświęca się opiece nad chorą żoną, dla której porzucił Hollywood.

Spis treści

  1. "Strażnik Teksasu" - kultowy serial z lat 90. 
  2. Chuck Norrris - kariera 
  3. Chuck Norris porzucił karierę dla miłości swojego życia 
  4. Jak dziś wygląda Chuck Norris? "Strażnik Teksasu" ma już 83 lata! 

"Strażnik Teksasu" - kultowy serial z lat 90. 

"Strażnik Teksasu" to amerykański serial telewizyjny, który zyskał w Polsce miano kultowego. Produkowany w latach 1993- 2001 hit z Chuckiem Norrisem w roli głównej po raz pierwszy był emitowany w naszym kraju przez Polsat, a następnie wielokrotnie powtarzany TV4, TV6, Universal Channel i TVS. 

Choć trudno jest nie pamiętać jego fabuły, przypominamy, że "Strażnik Teksasu" to sierżant Cordell Walker, funkcjonariusz Straży Teksasu, który broni prawa wraz ze swoim partnerem strażnikiem Jimmym Trivettem. Do czołowych postaci serialu należą również były partner, a obecnie właściciel baru C.D.Parker oraz prokurator Alexandra "Alex" Cahill. 

Czytaj także: MacGyver potrafił zrobić coś z niczego! Dziś grający go Richard Dean Anderson ma 73 lata

Chuck Norrris - kariera 

Carlos Ray Norris, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko aktora, zanim trafił na ekrany, był pilotem w wojsku. To właśnie tam otrzymał pseudonim "Chuck". Służąc w Korei poznał sztuki walki, które zawzięcie trenował. Prywatnie przyjaźnił się z Bruce’em Lee. Znajomość ta zaowocowała tym, że Norris dostał angaż u jego boku w filmie "Droga Smoka" (1972 rok). 

Jego umiejętności w sztukach walki pozwoliły mu zdobyć kolejne role. W 1983 roku zagrał w filmie "Zaginiony w akcji", a następnie w jego drugiej i trzeciej części. Głośno było o nim także dzięki roli w cyklu filmów "Delta Force". 

Prawdziwą popularność przyniósł mu jednak "Strażnik Teksasu". Rolę serialowego Cordella Walkera zdobył serca fanów na całym świecie. 

Lista produkcji, w których wystąpił jest imponująca. Zamyka ją film "Niezniszczalni" z 2012 roku. 

Chuck Norris porzucił karierę dla miłości swojego życia 

Zanim Chuck Norris związał się ze swoją aktualną żoną, był mężem Diany Holechek. Owocem tego małżeństwa są dwaj synowie. Serialowy Walker ma także córkę, która jest owocem jego romansu z kobietą o imieniu Johanna. 

Od 1998 roku żoną ikony świtowego kina akcji jest młodsza o 23 lata Gena O’Kelly. W 2001 roku na świat przyszły ich dzieci, bliźniaki: syn Dakota Alan i córka Danilee Kelly. Małżeństwo wygląda na bardzo szczęśliwe, choć od lat walczą z chorobą ukochanej aktora. 

W 2013 roku Gena, przez nieprawidłowo wykonane badanie z kontrastem, zachorowała na reumatoidalne zapalenie stawów. Sprawa była na tyle poważna, że przez jakiś czas zagrażała nawet jej życiu. Chuck podjął decyzję o porzuceniu pracy w Hollywood i całkowitemu poświęceniu się opiece nad żoną. 

On sam także ma za sobą poważne problemy zdrowotne. W 2017 roku "Strażnik Teksasu" doznał dwóch zawałów serca w 45 minut! Na szczęście lekarzom udało się uratować jego życie. 

Czytaj także: "Doktor Quinn" - obsada po latach

To błogosławieństwo poślubić moją najlepszą przyjaciółkę i bratnią duszę. Pamiętamy, aby urządzać sobie randki i staramy się, aby śmiech wypełniał nasz dom. Jesteśmy wdzięczni za ten stan i staramy okazywać sobie nawzajem bezwarunkową miłość, istotna jest również doskonała komunikacja i silna wiara w Boga - mówił w rozmowie z "Faktem" gwiazdor. 

Jak dziś wygląda Chuck Norris? "Strażnik Teksasu" ma już 83 lata! 

Dziś aktor poświęca się życiu rodzinnemu. Kadry ze swojego prywatnego życia regularnie zamieszcza na Instagramie, gdzie obserwuje go już ponad 1,4 mln osób. 

Chuck Norris często pokazuje się w towarzystwie ukochanej żony oraz wspomina swoje najlepsze role. Choć aktor jest już seniorem, bo ma 83 lata, nadal jest w świetnej formie! 

Zobacz aktualne zdjęcia kultowego "Strażnika Teksasu". 

Sabrina nastoletnia czarownica. Jak dzisiaj wygląda po latach Melissa Joan Hart?

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol