Gwiazdy

Najwięksi twardziele z ekranu po latach. Jak dziś wyglądają Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Sylwester Stallone i inni? Filmy z ich udziałem przeszły do historii!

Filmy z udziałem największych twardzieli na stałe zapisały się w historii światowego kina. Rambo, Rocky czy John McClane to bohaterowie z czasów młodości, którzy wzbudzali zachwyt u wielu widzów. Dziś zdecydowana większość z nich to już starsi panowie. Jak zmienili się: Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Sylwester Stallone i inni filmowi twardziele?

Spis treści

  1. Najwięksi twardziele kina
  2. Arnold Schwarzenegger - największe role 
  3. Sylvester Stallone: twardziel z ekranu 
  4. Bruce Willis - niezapomniany John McClane
  5. Zobacz, jak dziś wyglądają najwięksi twardziele z ekranu

Najwięksi twardziele kina

Tych nazwisk nie trzeba nikomu przedstawiać. Grani przez nich bohaterowie sprawiali, że kobietom miękły nogi, a mężczyźni marzyli, by się do nich upodobnić. Rocky, John McClane czy Rambo to twardziele z ekranu, których wyróżniały mięśnie, kamienna twarz i niezwykłe umiejętności w radzeniu sobie z przeciwnikami. 

Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Sylwester Stallone czy Steven Seagal zagrali swoje najpopularniejsze role kilkadziesiąt lat temu i stali się bohaterami naszego dzieciństwa. Czas płynie jednak nieubłaganie, a ekranowi twardziele to już starsi panowie. Jak dziś wyglądają kinowi giganci sprzed lat? 

Arnold Schwarzenegger - największe role 

Arnold Schwarzenegger zdobył miano hollywoodzkiej gwiazdy kina akcji. To on wcielił się w kultowe role Conana Barbarzyńcy czy Terminatora. Miał doskonałe warunki do zagrania tych bohaterów, ponieważ od 15. roku życia trenował kulturystykę. Największe aktorskie sukcesy odnosił w latach 80. i 90., a w 2003 roku zawiesił karierę ze względu na objęcie urzędu gubernatora Kalifornii. Po kilku latach wrócił na ekrany, między innymi w filmach "Plan ucieczki" czy "Terminator: Mroczne przeznaczenie". 

Arnold Schwarzenegger ma dziś 76 lat, jednak nadal imponuje fantastyczną sylwetką. Wszystko za sprawą regularnych treningów. 

Trening jest częścią mojego życia, to nigdy się nie zmieni. Póki nie nie umrę, będę ćwiczył i będę się świetnie bawił na siłowni — zdradzał kiedyś. — Jest to trudne, gdy się starzejesz, ale musisz się tego trzymać na tyle, na ile pozwalają siły - mówił w wywiadzie dla serwisu WorldHealth.net.

Czytaj także: Patrick Swayze rolami w "Dirty Dancing" i "Uwierz w Ducha" oczarował cały świat

Sylvester Stallone: twardziel z ekranu 

Grani przez niego bohaterowie: Rocky Balboa i John Rambo stały się legendami. Choć trudno w to uwierzyć, Sylvester Stallone zadebiutował na ekranie w komedii erotycznej "Wieczorek u Kitty i Studa"! Jednak charakterystyczna twarz i umięniona sylwetka sprawiły, że trafił do kina sensacyjnego. Łącznie Stallone ma na swoim koncie kilkadziesiąt filmowych ról, a ostatnia z nich to Barney Ross w czwartej części "Niezniszczalnych". 

Kultowy Rambo ma dzisiaj 77 lat i choć na jego twarzy widać upływający czas, trzeba przyznać, że gwiazdor kina nadal świetnie się trzyma! 

Bruce Willis - niezapomniany John McClane

Wymieniając twardzieli z ekranu, nie sposób nie wspomnieć o Bruce Willis'ie, który zagrał niezapomnianego policjanta Johna McClane'a w "Szklanej Pułapce". Do historii kina przeszły także jego role m.in. w "Pulp Fiction", "12 małp" czy "Szóstym zmyśle". Przez kilkadziesiąt lat aktorskiej kariery, zagrał grubo ponad sto ról i stał się ikoną. 

68-letni aktor, ze względu na stan zdrowia, przerwał karierę w 2022 roku. Jego choroba niestety postępuje. Stwierdzono u niego nieuleczalną formę demencji – otępienie czołowo-skroniowe. 

Zobacz, jak dziś wyglądają najwięksi twardziele z ekranu

Wśród gigantów z ekranu można wymienić jeszcze wiele innych nazwisk. W galerii przygotowaliśmy zestawienie ich zdjęć kiedyś i dziś. Jak zmienili się najwięksi filmowi twardziele? 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol