Straszny film 4

i

Autor: EAST NEWS

TO SIĘ DZIEJE!

"Straszny film" powróci po latach! Kultowa seria doczeka się kolejnej części i trafi do kin

2024-04-12 13:04

Jedna z najsłynniejszych serii, w której śmiano się z filmów grozy i z dystansem nawiązywano do popkultury powróci! I chociaż wielu się tego nie spodziewało, to "Straszny film" oficjalnie doczeka się szóstej części. Nowa odsłona ma szansę na powodzenie i dorówna wszystkim pozostałym?

"Straszny film" debiutował w 2000 roku jako swego rodzaju parodia "Krzyku" i "Blair Witch Project". Kasowy sukces i dobre przyjęcie tytułu przez widzów sprawiło, że doczekaliśmy się kontynuacji. I tak oto seria nawiedzała nas w 2001, 2003, 2006 i 2013 roku. Z każą kolejną odsłoną zaczęło się pojawiać mnóstwo nawiązań nie tyle do samych znanych horrorów, co też do popkultury. Wiele znanych twarzy przewinęło się również na ekranie przez te wszystkie lata, więc nie wykluczone, że i takie pojawią się teraz.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

"Straszny film" powraca i znowu wyśmieje filmy grozy

Podczas wydarzenia CinemaCon oficjalnie ogłoszono, że "Straszny film 6" powstanie. Prace nad kolejną częścią właściwie już się rozpoczęły, a aktorzy mają pojawić się na planie jeszcze w 2024 roku. Nie ujawniono szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że twórcy ponownie wyśmieją popularne filmy i nie zabraknie licznych nawiązań do głośnych sytuacji, które odbijały się szerokim echem w mediach. Za projekt odpowiada Neal H. Moritz ("Szybcy i wściekli", "Sonic") oraz studio Miramax, które wydawało wcześniej wszystkie odsłony serii. Jak wspomina CEO studia, Jonathan Glickman, kontynuacja ma zachować klimat poprzednich części, ale jednocześnie dostarczyć nowe spojrzenie i powiew świeżości. Premiera szóstej części "Strasznego filmu" została zaplanowana na 2025/2026 rok.