Stepowa miłość odc. 1 i 2 streszczenie. Marysi wpada w oko tajemniczy janczar. Żona Giulchana chce odebrać sobie życie

2022-01-26 14:39 ek
Stepowa miłość
Autor: materiały prasowe TVP

Stepowa miłość to nowy rosyjsko-ukraiński serial, który będzie mieć swój debiut w Telewizyjnej Dwójce już w środę 26 stycznia. Opowiada o przeróżnych losach i rozterkach bohaterów, które rozgrywają się na tle kozackiej wsi, mieście Ustyuzhin, Konstantinowa, a także tureckiego Stambułu, dawnego Konstantynopola. Co wydarzy się w pierwszych odcinkach serialu? Streszczenie znajdziecie poniżej.

Stepowa miłość to nowy rosyjsko-ukraiński serial, który został wyprodukowany w 2014 roku i od 26 stycznia zagości na antenie TVP2 na miejsce Kozackiej miłości. Jest to produkcja historyczna, której akcja rozwija się na tle kozackiej wsi, mieście Ustyuzhin, Konstantinowa, a także tureckiego Stambułu, dawnego Konstantynopola. Głównym bohaterem jest Altan Bey. Janczar na początku służy synowi ambasadora Turcji w Rosji, lecz następnie dzięki poznaniu Marysi Sotnik - młodej kozaczki, którą miał za zadanie porwać, dowiaduje się, że istnieje inne życie, w którym nie ma janczarskich stereotypów. W serialu przejawia się sporo rozterek miłosnych, a także akcje trzymające w napięciu związane między innymi z handlem ludźmi. 

Tureckie seriale, których nie było w Polsce
Sonda
Będziesz oglądać serial Stepowa miłość?

Stepowa miłość odcinek 1 - streszczenie

Kozacki oddział Jermołaja jest wyznaczony do walki z kontrabandą. Zatrzymuje karawanę Giulchana, syna tureckiego ambasadora. Giulchan jest wściekły z powodu poniżenia i znieważenia. Podczas utarczki dochodzi do groźnego incydentu - jeden z Kozaków spada z konia. Okazuje się, że to Marysia, której uroda i odwaga wywiera ogromne wrażenie na Giulchanie. W Marysi jest jednak zakochany Jermołaj, dowódca oddziału, a z kolei jej wpada w oko tajemniczy janczar, który ją śledzi. Zaalarmowany strzałami nadjeżdża Fiodor, ataman z pobliskiej stanicy, który poszukuje zaginionej siostry. Okazuje się, że to właśnie Marysia, członikini oddziału Jermołaja.

Emisja serialu Stepowa miłość odcinek 1 już w środę 26 stycznia 2022 roku o godzinie 18:45 na antenie TVP2.

Stepowa miłość odcinek 2 - streszczenie

Astrolog przeczuwając nieszczęście prosi Mustafę, by wpłynął na syna i odwiódł go od powziętego planu. Giulchan przyznaje się ojcu, że chce pojąć Marysię za żonę, ze względu na przepowiednię, że z żołnierza, którego Giulchan nie zdoła zabić, narodzi się potężny władca. Rozmowę podsłuchuje Zulejka, żona Giulchana i chce sobie odebrać życie. Mąż w porę interweniuje i zapewnia ją o swej miłości. Oddział Jermołaja gości w stanicy. Ucztę na cześć Marysi zakłóca rzucony turecki nóż. W czasie zamieszania janczar odnajduje Marysię i mówi jej, że wkrótce wyjdzie za mąż, nie zdradza jednak za kogo. Nazajutrz do stanicy przyjeżdża Mustafa z synem i składają formalne oświadczyny, ażeby uspokoić wzburzonych Kozaków i dać Marysi czas do namysłu, dyplomata proponuje urządzić zawody. Naprzeciw siebie stają Jermołaj i tajemniczy janczar. 

Emisja serialu Stepowa miłość odcinek 2 już w czwartek 27 stycznia 2022 roku o godzinie 18:45 na antenie TVP2.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE