Środa Popielcowa

i

Autor: Polska Press/East News

Środa Popielcowa - msza święta w TV i online. Czy trzeba iść do kościoła?

2023-02-22 11:55

Środa Popielcowa jest ważnym dniem dla wszystkich katolików. Wyznacza ona bowiem początek trwającego ponad 40 dni Wielkiego Postu. Co roku pojawia się pytanie - czy w Środę Popielcową trzeba iść do kościoła? Podczas mszy kapłani posypują głowy wiernych popiołem. Sprawdzamy.

Środa Popielcowa 2023 - msza święta obowiązkowa czy nie? Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. To, jak wiadomo, najważniejsze święta w całym roku liturgicznym. Wymagają one zatem odpowiedniego przygotowania, szczególnie w kontekście duchowym. Okresem poprzedzającym nadejście Wielkiej Nocy jest trwający 46 dni Wielki Post. Tradycyjnie w kościele katolickim rozpoczyna się go w Środę Popielcową, a ta w tym roku wypada 22 lutego. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post. Oznacza to, że zakazane jest spożywanie potraw mięsnych i słodyczy. Co z udziałem we mszy świętej? Chociaż Popielec ma istotne znaczenie dla katolików, a w trakcie nabożeństwa kapłani posypują głowy wiernych popiołem na znak żalu za grzechy, udział we mszy nie jest obowiązkowy. Wszyscy chcący uczestniczyć w ceremonii mogą ją śledzić, nie wychodząc z domu.

Środa Popielcowa 2023 - czy jedzenie mięsa i słodyczy to grzech?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Środa Popielcowa - msza święta

W Środę Popielcową udział we mszy świętej nie jest obowiązkowy, jednak wierni mogą śledzić jej przebieg prosto z Watykanu, ale i Jasnej Góry. Pełny harmonogram transmisji mszy świętych w TV podrzucamy poniżej:

  • 13:30 - Msza święta z Jasnej Góry - TV Trwam
  • 16:30 - Liturgia Środy Popielcowej z Watykanu - TV Trwam
Sonda
Czy pójdziesz do kościoła w Środę Popielcową?