Squid Game zniknie z polskiego Netfliksa? Fani oburzeni po słowach ministra

2021-10-26 13:51 Adrian Rybak
Squid Game
Autor: Materiały prasowe Netflix

Squid Game niespodziewanie stał się najchętniej oglądanym serialem na świecie. Koreańska produkcja podbiła Netfliksa w wielu państwach, w tym także w Polsce. Nauczyciele i minister edukacji zauważyli, że Squid Game może mieć... zły wpływ na dzieci. Czy to oznacza, że serial może zniknąć z Netflksa?

Squid Game zniknie z polskiego Netfliksa? Fani oburzeni po słowach ministra. Squid Game to serial, którym zachwyciło się wielu użytkowników Netflixa. Niespodziewanie koreańska produkcja znalazła się na szycie notować na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ to oryginalna i uzależniająca produkcja, którą można obejrzeć na jednym oddechu. Opowiada na grupie ludzi z Korei Południowej. Są to osoby pogrążone w tak wielkich długach, że nie mają szans na to, aby z nich wyjść. Pojawia się jednak niesamowita okazja, która może im to zapewnić - Squide Game. To gra, w której wygrać mogą miliardy, ale cena jest wysoka. Uczestnicy biorą udział w serii konkurencji opartych na grach dla dzieci. Kto przegrywa, ten ginie, a zwycięzca może być tylko jeden... Sukces serialu sprawił, że dzieci zaczęły inspirować się grami podczas zabaw podwórkowych. Niebezpieczeństwo zauważył minister edukacji.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Squid Game - krytyka ministra

- Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji obejrzeć jeszcze tego serialu. Moje dzieci również go nie widziały. Jednak po apelach nauczycieli i rodziców, nasz resort przyjrzy się tej produkcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca - powiedział dla Faktu Przemysław Czarnek. Czy to oznacza, że Squid Game może zniknąć z Netfliksa?

Squid Game usunięty z Netfliksa?

Czy Squid Game może zniknąć z Netfliksa? Nie, ponieważ rząd nie może cenzurować treści dostępnych w niezależnych serwisach. Prawo może jednak wymagać od Netfliksa odpowiedniego ograniczenia wiekowego. Jeśli serial będzie promowany jako produkt dla dorosłych, obecność dziecięcej widowni nie będzie winą serwisu, a opiekunów prawnych najmłodszych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE