Balet

i

Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Spektakle teatralne online za darmo. Przedstawienia do obejrzenia bez wychodzenia z domu

2020-03-23 10:13

Obcowanie ze sztuką, muzyką lub po prostu - odrobina dobrej zabawy z powodzeniem mogą odbywać się w domu. Ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem i konieczność kwarantanny w Polsce do odwołania zostały zamknięte m.in. kina, muzea i teatry. Do seansów filmowych na kanapie w domu jesteśmy już przyzwyczajeni, okazuje się jednak, że teatry także wychodzą widzom na przeciw, a w sieci można znaleźć dziesiątki przedstawień teatralnych.

Spektakle teatralne online za darmo. Które teatry transmitują przedstawienia w internecie i gdzie można je obejrzeć? Oferta jest bardzo szeroka. Wiele przedstawień do obejrzenia w sieci można znaleźć na stronach teatrów, a ze względu na obowiązujące zamknięcie instytucji kultury, wychodzą one także widzom na przeciw i cały czas pojawiają się nowe.

Spektakle teatralne online za darmo: Teatr Dramatyczny w Białymstoku

W piątek 20 marca Teatr Dramatyczny w Białymstoku wyemituje na YouTubie spektakl Zapiski oficera Armii Czerwonej. Przedstawienie, które będzie można obejrzeć, zostało zarejestrowane 26 czerwca 2018. Relacja na YouTubie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Spektakle teatralne online za darmo: Teatr Wielki - Opera Narodowa

W oficjalnym serwisie streamingowym Teatru - vod.teatrwielki.pl - dostępne są nagrania ze spektakli m.in. Halka, Tosca, Mąż i żona czy Straszny dwór. Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie.

Spektakle teatralne online za darmo: TR Warszawa

Do oglądania relacji z przedstawień online zachęca także TR Warszawa. 21 marca o godzinie 19:00 w poprzez premierę Facebook Live na fanpage'u teatru będzie można obejrzeć spektakl Cząstki kobiety. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj. Zarejestrowane spektakle TR Warszawa można znaleźć także na bezpłatnej platformie ninateka.pl.

Spektakle teatralne online za darmo: Teatr Groteska

Teatr Groteska, którego spektakle skierowane są przede wszystkim do dzieci, prowadzi cykl Złap Groteskę w sieci. Na oficjalnej stronie Teatru Groteska można znaleźć piosenki i fragmenty spektakli, a w weekend 20-21 marca zaplanowana jest także transmisja przedstawienia Brzydkie kaczątko.

Spektakle teatralne online za darmo: Metropolitan Opera

Metropolitan Opera prowadzi akcję Nightly Met Opera Streams. Wśród planowanych transmisji znalazły się m.in. Traviata (19.03), Córka pułku (20.03), Łucja z Lammermooru (21.03), Eugeniusz Oniegin (22.03).

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu