Dawid Kubacki / Skoki narciarskie

i

Autor: Darko Bandic/Associated Press/East News

PUCHAR ŚWIATA W RUCE

Skoki narciarskie Ruka 2023 - gdzie oglądać za darmo? Harmonogram na weekend 24-26 listopada

2023-11-23 10:45

Już w weekend 24-26 listopada startuje Puchar Świata w skokach narciarskich. To będą ciekawe zawody, ponieważ do tej pory jeszcze żaden Polak nie triumfował na fińskiej skoczni Rukatunturi w Ruce. Czy teraz będzie inaczej? Jak poradzą sobie nasi zawodnicy? Na całe szczęście będzie transmisja z wydarzenia, więc fani niczego nie przegapią!

Puchar Świata w Ruce 2023 to aktualnie gorący temat wśród wielbicieli skoków narciarskich. Tym razem nie zabraknie emocji, bo nasi reprezentanci zmierzą się z niezwykle trudnym obiektem, do którego nie mieli szczęścia w przeszłości. To znaczy, to nie jest tak, że nie było żadnych sukcesów. Były! Natomiast mimo świetnego przygotowania i dobrej passy nie udało się jeszcze osiągnąć wyczekanego triumfu na fińskim Rukatunturi. Próbował Kamil Stoch, próbował Adam Małysz, a nawet Piotr Żyła i Dawid Kubacki. I chociaż notowali bardzo dobre występy, to jeszcze nigdy nie wygrali Pucharu Świata w tym miejscu.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Skoki narciarskie w Ruce 2023 - gdzie oglądać w TV i ONLINE? Data, godzina

Zawody oficjalnie rozpoczną się w piątek 24 listopada. Tego dnia odbędą się kwalifikacje, które będzie można obejrzeć na kanale Eurosport 1 oraz online w serwisie Player. Inaczej sprawa ma się w następnych dwóch dniach, bo wtedy zobaczymy konkursy indywidualne, które z kolei zobaczymy nie tylko w wyżej wymienionych miejscach, ale również w stacji TVN. A jak prezentuje rozpiska godzinowa? Harmonogram skoków na 24-26 listopada w Ruce przedstawia się następująco:

Skoki narciarskie w piątek, 24 listopada 2023

  • godz. 10:00 - odprawa techniczna
  • godz. 14:00 - oficjalny trening
  • godz. 16:00 - kwalifikacje (Eurosport 1, Player.pl)

Skoki narciarskie w sobotę, 25 listopada 2023

  • godz. 14:45 - seria próbna
  • godz. 16:15 - konkurs indywidulany (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

Skoki narciarskie w niedzielę, 26 listopada 2023

  • godz. 14:50 - kwalifikacje (Eurosport 1, Player.pl)
  • godz. 16:15 - konkurs indywidulany (TVN, Eurosport 1, Player.pl)