Skazana / kulisy

i

Autor: TVN

CIEKAWOSTKI

SKAZANA - gdzie kręcono serial? Sceny z więzieniem nagrywano aż w trzech różnych miejscach!

2023-11-20 13:04

Kulisy "Skazanej" to zapewne ciekawy temat dla wielu fanów produkcji Playera. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić lokacje, w których nakręcono popularny serial z Agatą Kuleszą w obsadzie. I wiecie co? Największą ciekawostką w tym wszystkim okazało się więzienie. To, co widzimy na ekranie, to właściwie trzy różne miejsca!

Serial "Skazana" doczekał się na ten moment trzech sezonów, chociaż to już żadna tajemnica, że pojawi się jeszcze jedna odsłona, będąca wielkim finałem całej tej historii. O tym, że 4. sezon powstanie dowiedzieliśmy się jeszcze przed premierą trzeciej części. Wszyscy fani serialu bali się, że po wielkim debiucie nadejdzie tendencja spadkowa, ale tak się jednak nie stało. Nowe odcinki trzymają poziom, a pierwsze skrzypce zaczęła grać już nie tylko Alicja Mazur, ale również Sylwester Hepner. Serial trzyma w napięciu i ciągle cieszy się zainteresowaniem. Zainteresowaniem cieszą się także różne zakulisowe smaczki. W sieci nie brakuje pytań chociażby o lokacje, które pojawiają się w serialu. Największą ciekawość wzbudza tutaj oczywiście więzienie, w którym odbywa się większość akcji. I chociaż pojawiły się już informacje, że serialowy areszt gra więzienie w Zabrzu, to nie jest to jednak cała prawda.

Ola Adamska o PATI, SKAZANEJ i rozbawianiu Agaty Kuleszy [WYWIAD]

SKAZANA - gdzie kręcono więzienie?

Serialowe więzienie to bardzo ciekawy temat, ponieważ okazuje się, że to, co widzimy na ekranie nie jest nagrywane w jednym miejscu, a w trzech! Reżyser zdradził nam, że peronka, oddziały i cele były wybudowane w specjalnym studiu jako scenografia. Z kolei większa część zakładu karnego, czyli wszelkiego rodzaju korytarze, sale widzeń, stołówka i gabinety były kręcone w starym szpitalu przy ul. Działdowskiej w Warszawie. Twórcy mieli tutaj do dyspozycji właściwie cały obiekt. Kolejną ciekawostką są jednak kadry więzienia z zewnątrz. Okazuje się, że fasadę serialowego zakładu karnego zagrało więzienie w Zabrzu.

To jest ciekawe połączenie. Na hali mamy zbudowaną dekorację - peronka, oddział i cele. Mamy też dużą część więzienia przy Działdowskiej w starym szpitalu. To jest taka lokacja filmowa, gdzie mamy całe miejsce do swojej dyspozycji. I tam mamy korytarze, stołówkę, gabinety oraz różne przejścia i tak dalej. Stawiamy tam swoje kraty i tworzymy to więzienie. To obiekt w takim starym stylu, więc bardzo dobrze pasuje. Natomiast więzienie z zewnątrz gra więzienie w Zabrzu, więc mamy tutaj takie połączenie trzech różnych przestrzeni." - powiedział Bartosz Konopka dla ESKA.pl

Jak informowało na swoich profilach w mediach społecznościowych Kino ROMA w Zabrzu, na potrzeby serialu wykorzystano również osiedle "Zandka" oraz basen na Placu Krakowskim, który na potrzebny produkcji zmienił się w Komendę Policji. W trzecim sezonie pojawia się także nadmorska sceneria nawiązująca do spin-offu "PATI". W tej roli spisał się świetnie Puck. Scenę pogrzebu z drugiego odcinka trzeciego sezonu kręcono za to na cmentarzu na Starym Chorzowie, a sceny w sądzie (między innymi tam, gdzie odbywała się sprawa Alicję Mazur) zarejestrowano w warszawskim Pałacu Kultury.