DATA PREMIERY I ZWIASTUN

Serial "Prosta sprawa" zmierza na ekrany w gwiazdorskiej obsadzie! Szykuje się kolejny polski hit?

2024-04-19 16:32

Bezimienny bohater, mafijne porachunki i honorowy dług, który trzeba spłacić za wszelką cenę. Kolejna powieść Wojciecha Chmielarza doczekała się ekranowej adaptacji. W głównych rolach m.in. Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk oraz Iza Kuna. Na tym oczywiście jednak nie koniec. Co już wiemy o nadchodzącym serialu? Jest zwiastun i data premiery!

"Prosta sprawa" to kolejna mocna produkcja odcinkowa od Canal+, która może nieźle namieszać. Byliśmy za kulisami nowego serialu i już teraz możemy zdradzić, że nadchodzący projekt zapowiada się obiecująco. To sensacyjne, wysokoadrenalinowe kino akcji od twórców "FURIOZY". Wyrazista historia na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza o sprawiedliwym mścicielu, który staje po stronie pokrzywdzonych i słabszych. Mistrzowski duet Mateusza Damięckiego w swojej życiowej formie i Piotra Adamczyka, po raz pierwszy w roli demonicznego, zdemoralizowanego mafioza. Czego jeszcze spodziewać się po nadchodzącym projekcie? Co ciekawe, na premierę nie trzeba będzie długo czekać!

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

O czym jest "Prosta sprawa"? Opis serialu

Najnowsza produkcja CANAL+ to historia mężczyzny, który przyjeżdża do Kotliny Jeleniogórskiej oddać 200 złotych długu swojemu przyjacielowi, Prostemu. Okazuje się, że kumpel ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii, a teraz jest przez nią poszukiwany. Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Idzie na wojnę z gangsterami, ryzykując wszystko. Od teraz będzie walczył o życie, i to nie tylko swoje, z mafią jeleniogórskiego półświatka. Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują.

"Prosta sprawa" osadzona jest we współczesnym świecie, która rozgrywa się̨ w realiach przygranicznej (polsko-czesko-niemieckiej) wojny lokalnych gangów. Tu będzie się toczyć walka dobra ze złem, walka o honor i sprawiedliwość. Jej główny bohater, Inco, to ktoś, komu kibicujemy, niezależnie od metod, jakie stosuje, bo wiemy, że jego celem jest ukaranie tych, którzy wykorzystują słabszych.

Zawsze lubiłem kino gatunku. PROSTA SPRAWA to, mam nadzieję, takie właśnie gangsterskie kino gatunku, ale dziejące się w specyficznych polskich realiach na polsko-czesko-niemieckim pograniczu. Mamy Bezimiennego bohatera, który musi pokonać gangsterów. Ryzykuje własne życie, aby bezinteresownie ocalić słabszych. Jest mnóstwo scen akcji, strzelanin, bójek, mamy ucieczki samochodowe i też, mam nadzieję, dość specyficzny humor sytuacyjny. A więc wszystko to, co charakteryzuje takie opowieści. Mateusz Damięcki, Iza Kuna, Piotr Adamczyk, moim zdaniem, w zaskakujących rolach, mocno odmiennych od ich dotychczasowego emploi. Nowe pokolenie aktorów, Magda Wieczorek, Mateusz Kmiecik, Mateusz Więcławek, Maciej Musiał, czy, uwaga, Krzysztof Zalewski; wszyscy stworzyli bardzo fajne i wyraziste postaci. Nie mogę doczekać się reakcji publiczności, mam nadzieję, że podzieli mój entuzjazm" - mówi Cyprian T. Olencki, reżyser i scenarzysta serialu

Prosta sprawa / kadr z serialu

i

Autor: Materiały prasowe Canal+

"Prosta sprawa" - obsada serialu kluczem do sukcesu?

W głównych rolach Mateusz Damięcki ("Furioza") oraz Piotr Adamczyk ("Czas honoru") wcielający się w szefa jeleniogórskiej mafii. Obok tej dwójki zobaczymy jeszcze Magdalenę Wieczorek ("Zadra"), która odgrywa rolę dociekliwej dziennikarki i Mateusza Więcławka ("Belfer"). Na ekranie pojawią się także Iza Kuna ("Teściowie"), Mateusz Kmiecik ("Morderczynie"), Maciej Musiał ("Kiedy Ślub?"), Maciej Damięcki ("Planeta singli. Osiem Historii"), Daniel Olbrychski ("Potop"), Weronika Humaj ("Wataha"), a także zagraniczny aktor Ivan Franěk ("Wielkie piękno"). Oczywiście to dopiero przedsmak, bo nie zabraknie również specjalnych gości - np. samego Krzysztofa Zalewskiego. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Cyprian T. Olencki, a bezpośrednio za kamerą stanął Klaudiusz Dwulit. Panowie pracowali razem z Mateuszem Damięckim przy wspomnianej "Furiozie", więc jest nadzieja, że kolejny projekt okaże się równie dobrą pozycją do oglądania.

Premiera serialu "Prosta sprawa" już 17 maja 2024 roku w CANAL+ online. Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun.