Serdeczna Matko, opiekunko ludzi - kiedy, o której godzinie emisja i powtórka koncertu?

2021-05-03 19:19 AW
Serdeczna Matko, opiekunko ludzi
Autor: Materiały Prasowe

Koncert na Jasnej Górze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Data i miejsce nie są przypadkowe, bowiem kościół katolicki w Polsce obchodzi ważne święto, które wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. W wydarzeniu biorą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni i Cleo.

Serdeczna Matko, opiekunko ludzi - kiedy, o której godzinie emisja i powtórka koncertu? Ta szczególna data nawiązuje również do ważnych wydarzeń z historii Polski: ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy też wybuchu III Powstania Śląskiego w 1921 roku, którego efektem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski. 

Serdeczna Matko, opiekunko ludzi - kiedy, o której godzinie emisja i powtórka koncertu?

Na scenie zaprezentują się gwiazdy, które deklarują swoje przywiązanie do wiary i tradycji: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni, Cleo. Artystom będzie towarzyszyć Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski - wybitny kompozytor, muzyk od dzieciństwa związany z Jasną Górą, mieszkaniec Częstochowy. Emisja koncertu została zaplanowana na 3 maja 2021 na godzinę 20:00 w Polsacie. Stacja nie przewiduje niestety póki co telewizyjnej powtórki koncertu, jednak niewykluczone, że po emisji w telewizji zostanie on udostępniony online na platformie Ipla.tv.

Kozacka miłość VS Więzień miłości. Czym się różnią te seriale? | ESKA XD - Hotplota #21
NAJNOWSZE