Sebastian Stan jako Donald Trump. Co już wiemy o “The Apprentice”?

i

Autor: Rex Features/East News; Frank Franklin II/Associated Press/East News Sebastian Stan jako Donald Trump. Co już wiemy o “The Apprentice”?

Ciekawe filmowe nowości

Gwiazdor Marvela jako Donald Trump. Ten film wywoła burzę?

2023-12-01 13:42

Od Zimowego Żołnierza do jednego z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów w dziejach USA. Zagraniczne media donoszą, że Sebastian Stan wcieli się w rolę młodego Donalda Trumpa w filmie “The Apprentice”, a towarzyszyć mu będą gwiazdy “Sukcesji” i nowego “Borata”.

Sebastian Stan jako Donald Trump. Co już wiemy o “The Apprentice”?

Sebastian Stan zaczynał jako jeden z ulubieńców żeńskiej części widowni w “Plotkarze”, a następnie otrzymał angaż do roli Bucky’ego Barnesa w filmach Marvela, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Teraz przyjaciel Kapitana Ameryki wykreuje postać niesławnego prezydenta, skupiając się jednak na początkach jego medialnej i politycznej działalności.

Fabułę osadzono w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, a tytuł “The Apprentice” nawiązuje do programu telewizyjnego stacji NBC, który Donald Trump prowadził zanim objął urząd prezydenta USA. Film zapowiadany jest jako obraz siły i ambicji, którego akcja rozgrywa się w świecie korupcji i oszustw, a szczególny nacisk położono na relację Trumpa z kontrowersyjnym prawnikiem Royem Cohnem.

To opowieść o mentorze i protegowanym, która ukazuje początki amerykańskiej dynastii. Wypełniona bohaterami większymi niż życie, ukazuje moralne i ludzkie koszty kultury zdefiniowanej przez zwycięzców i przegranych – czytamy w zapowiedzi [za: People].

“The Apprentice” – obsada i premiera. Kiedy film ujrzy światło dzienne i kogo zobaczymy na ekranie?

Oprócz Stana w obsadzie znaleźli się również znany z roli Kendalla Roya w “Sukcesji” Jeremy Strong, który wykreuje postać Roya Cohna, a także Maria Bakalova (“Kolejny film o Boracie”, “Strażnicy Galaktyki 3”) jako Ivana Trump, pierwsza żona Donalda.

Za scenariusz odpowiada Gabriel Sherman, autor książki “The Loudest Voice in the Room”, która przed kilkoma laty stała się kanwą miniserialu HBO “Na cały głos” (w roli Rogera Ailesa wystąpił wówczas Russell Crowe). Za kamerą stanął zaś Ali Abbasi – reżyser mający w dorobku choćby “Holy Spider”, “Granicę” i dwa odcinki “The Last of Us”. Zdjęcia do filmu już ruszyły, ale przewidywana data premiery nie została ujawniona.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4