Rysa - ile odcinków liczy serial IPLA?

2021-01-15 17:11 AW
Rysa
Autor: Materiały Prasowe

Serial powstał na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta „Rysa”. Książka ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy bohaterów. Publikacja w 2019 roku otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. Sam autor dzieła stał się głównym scenarzystą w ekranizacji i liczy, że serial wciągnie widzów równie mocno co książka.

Rysa - ile odcinków liczy serial IPLA? Rysa to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także przekonująca opowieść o kobiecie, która z całych sił stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć?

Rysa - ile odcinków liczy serial IPLA?

„Rysa” rozpoczyna się morderstwem bezdomnego alkoholika. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnej charakterystyce potwierdzają jej przypuszczenia. W trakcie kolejnych działań okazuje się, że dawne grzechy zamordowanych wiążą się z błędami młodości Moniki, a największą zagadką historii okazują się jej bolesne doświadczenia zepchnięte do podświadomości. Serial składa się łącznie z 8 odcinków. W serwisie IPLA za opłatą można go oglądać od 15 stycznia.

ESKA XD #014
NAJNOWSZE