Robert Górski

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Robert Górski: żona, dzieci, wiek, wzrost, Instagram, kabaret, książka

2021-01-04 9:12

Robert Górski: żona, dzieci, wiek, wzrost, Instagram, kabaret, książka - te zapytania na temat polskiego artysty kabaretowego ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie! Robert Górski studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i to właśnie na uczelni poznał pozostałych członków Kabaretu Moralnego Niepokoju, który przyniósł mu ogromną popularność w naszym kraju.

Robert Górski: żona, dzieci, wiek, wzrost, Instagram, kabaret, książka - te frazy wpisujecie w Google najczęściej na temat polskiego komika. Co warto wiedzieć o Robercie Górskim? Zrobiło się o nim bardzo głośno ponownie w 2017 roku, kiedy premierę miał współtworzony przez niego serial satyryczny Ucho Prezesa. Górski wciela się w nim w postać Jarosława Kaczyńskiego.

Robert Górski: wiek

Robert Górski urodził się 14 kwietnia 1971. Ma 49 lat.

Robert Górski: żona

Robert Górski był w związku z Katarzyną Osipowicz, która jest graficzką. Później partnerką Roberta została Beata Harasimowicz, reżyserka kabaretowa. W 2019 roku Górski wziął ślub z dziennikarką Moniką Sobień.

QUIZ. Czy znasz cytaty z polskich komedii?

Pytanie 1 z 10
„W damskiej ubikacji napisane jest...”

Robert Górski: dzieci

Ze związku z Katarzyną Osipowicz komik ma syna Antoniego. W 2019 roku na świat przyszła jego córka, Malina, której matką jest Monika Sobień, obecna żona Roberta.

Robert Górski: Instagram

Instagram artysty to robert.gorski.official. Robert wrzuca sporo zdjęć związanych ze swoim życiem prywatnym - często dzieli się fotkami, na których jest jego rodzina. Na Instagramie można znaleźć także posty związane z jego życiem zawodowym i nowymi projektami.

Robert Górski: kabaret

Największą popularność przyniósł Robertowi Kabaret Moralnego Niepokoju, który powstał w 1993 roku. Oprócz Górskiego w pierwszym składzie kabaretu byli także Katarzyna Pakosińska, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski i Rafał Zbieć. Spora zmiana nastąpiła w 2011 roku, gdy z Kabaretu Moralnego Niepokoju odeszła Katarzyna Pakosińska. 

Robert Górski: książka

W 2012 roku ukazała się książką Górskiego Jak zostałem premierem, której współautorem jest Przemysław Borkowski. Natomiast w 2019 roku ukazała się książka Jak zostałem prezesem.

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki