Robert Forster nie żyje. Z tych filmów znają go widzowie

2019-10-12 13:16 MK
Robert Forster
Autor: Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. W piątek, 11 października zmarł legendarny aktor Robert Forster. Miał 78 lat. Pozostawił po sobie jednak bardzo dużą spuściznę, a filmy, w których wystąpił, znają wszyscy fani kina. Z jakich ról najbardziej kojarzą go telewidzowie? Przypominamy najważniejsze.

Robert Forster nie żyje - taka informacja obiegła świat w piątek, 11 października 2019 roku. Jak podają zagraniczne portale informacyjne, 78-letni aktor przegrał walkę z rakiem mózgu. Według źródeł, takich jak serwis Variety, przy aktorze w jego ostatnich chwilach czuwała czwórka dzieci oraz ukochana - Denise Grayson. To wielka strata dla filmowego świata, bowiem Robert Forster w trakcie swojej kariery stworzył kreacje, które na stałe zapisały się w historii kinematografii.

Robert Forster - filmy

Amerykański aktor urodził się 13 lipca 1941 i choć początkowo wiązał swoją przyszłość z dziedziną nauki, jaką jest prawo, szybko porzucił swe plany. W latach 60. zadebiutował na broadwayowskiej scenie w sztuce Mrs. Dally Has a Lover. W 1967 po raz pierwszy pojawił się na ekranie. Od tamtej chwili, zagrał w ponad 100 filmach. Prawdziwy sukces przyszedł do niego w 1969 roku, kiedy to brawurowo wcielił się w rolę Johna Cassellisa w filmie Chłodnym okiem.

Największy rozgłos zyskał jednak, tworząc postać Maksa Cherry’ego w filmie Quentina Tarantino o tytule Jackie Brown z 1997 roku. Rok później, otrzymał nominację do Oscara dla aktora drugoplanowego. Roberta Forstera mogliśmy zobaczyć także w Aniołkach Charliego czy w serialu Twin Peaks.

NAJNOWSZE