Rosaline: zwiastun, fabuła, obsada i data premiery filmu o ex-dziewczynie Romea

i

Autor: materiały prasowe Rosaline: zwiastun, fabuła, obsada i data premiery filmu o ex-dziewczynie Romea

Przed Julią była Rosaline: komedia o ex-dziewczynie Romea doczekała się zwiastuna

2022-09-23 12:36

"Romeo i Julia" w wersji komediowej? A jakże! "Rosaline" to nadchodząca produkcja platformy Hulu, która w przewrotny sposób zreinterpretuje klasyczną opowieść o tragicznej miłości. Zobaczcie zwiastun.

Szekspirowska tragedia o miłości Romea i Julii adaptowana była już (niemal) na wszelkie możliwe sposoby. Filmowcy niejednokrotnie usiłowali odtworzyć ducha oryginału, a także uwspółcześnić znaną nam opowieść, ale na coś takiego nie porwał się jeszcze nikt. Na scenę wkracza bowiem Rosaline, która nie jest ani trochę zadowolona z uczucia, jakie połączyło tytułowych kochanków. 

Przed Julią była Rosaline: komedia o ex-dziewczynie Romea doczekała się zwiastuna

Tytułowa Rosaline to kuzynka Julii, która tak się składa, że również pokochała Romea i to jeszcze zanim kultowa bohaterka choćby zerknęła w jego kierunku. Dowiedziawszy się o nowych romansie ukochanego, dziewczyna postanawia zniszczyć szczęście kochanków i odzyskać swojego mężczyznę. 

"Rosaline" okaże się zabawnym powiewem świeżości, czy może czerstwą herezją, która zniesmaczy widzów? Przekonamy się już 14 października, kiedy to film zawita w bibliotece platformy Disney+. W roli głównej zobaczymy Kaitlyn Dever, zaś w Romea i Julię wcielą się kolejno Kyle AllenIsabela Merced. Za kamerą stanęła twórczyni komedii "Yes, God, Yes" Karen Maine, zaś scenariusz opracował Michael H. Weber, mający na koncie skrypt do słynnego "500 dni miłości". 

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7