reality show

"Projekt Lady": uczestniczki po latach. Wzięły udział w programie TVN. Co dziś robią i jak wyglądają?

W programie "Projekt Lady" udział wzięło wiele dziewcząt, pragnących zmian. Często ich metamorfoza dotyczyła nie tylko wyglądu, ale także sposobu zachowania. Pamiętacie jeszcze najbardziej znane uczestniczki "Projektu Lady"? Sprawdziliśmy, co u nich słychać.

Spis treści

  1. "Projekt Lady" w Polsce 
  2. Z imprezowiczki w damę: zasady programu "Projekt Lady" 
  3. Patrycja Wieja: zwyciężczyni pierwszej edycji programu "Projekt Lady" 
  4. Co słychać u popularnych uczestniczek "Projektu Lady"? 

"Projekt Lady" w Polsce 

"Projekt Lady" to program telewizyjny, który w latach 2016- 2021 był emitowany na antenie TVN, a następnie TVN7. Oparta na brytyjskim formacie "Ladette to Lady" produkcja doczekała się w naszym kraju sześciu sezonów, a w każdym z nim udział wzięło 12 lub 13 uczestniczek.  

Prowadzącą "Projektu Lady" była Małgorzata Rozenek, a mentorkami trenerka rozwoju osobistego Tatiana Mindewicz-Puacz oraz wykładowczyni, adiutantka i trenerka etykiety biznesu dr Irena Kamińska-Radomska. 

Czytaj także: Maluba gwiazdą disco polo! Właśnie wydała swój pierwszy utwór

Z imprezowiczki w damę: zasady programu "Projekt Lady" 

W nazwie programu nie bez powodu istnieje słowo "projekt". Faktycznie, do czasu jego emisji, w Polskiej telewizji nie było podobnego formatu. W każdej edycji do "Projektu Lady" trafiły dziewczyny w wieku 18-29 lat, które prowadziły imprezowy styl życia. Pod okiem mentorek i przy wsparciu prowadzącej, a także zaproszonych do programu gości, uczyły się, jak być damami. 

W pierwszym odcinku widzowie poznali je jako mocno pomalowane, często skąpo ubrane dziewczyny, które piją, palą i notorycznie przeklinają. Wraz z każdym kolejnym tygodniem spędzonym w pałacu w Rozalinie (w pierwszej i drugiej edycji w Radziejowicach), fani obserwowali ich przemianę. W kolejnych odcinkach odpadała dziewczyna, która najmniej radziła sobie z wprowadzaniem w życie dobrych manier. Do finału trafiała trójka dziewcząt, spośród których wybierana była zwyciężczyni. 

Czytaj także: Małgorzata Rozenek- Majdan w "Tańcu z Gwiazdami"? Wskazała, z kim mogłaby wystąpić!

Patrycja Wieja: zwyciężczyni pierwszej edycji programu "Projekt Lady" 

Od finału pierwszego sezonu "Projektu Lady" mija już siedem lat. Tytuł zwyciężczyni otrzymała wówczas Patrycja Wieja, która z imprezowej dziewczyny stała się prawdziwą damą. O tym, co dzieje się w jej życiu, najwięcej dowiadujemy się z Instagrama, gdzie prowadzi profil, który obserwuje już ponad 160 tysięcy fanów. Już podczas trwania projektu, Patrycja mówiła, że kocha sport. Okazuje się, że nadal kontynuuje swoją pasję. Prowadzi własną markę z odzieżą sportową i pracuje jako trenerka personalna. W sieci często publikuje swoje zdjęcia, na których widzimy jej idealną sylwetkę. Wzięła również udział w pierwszej edycji "Ninja Warrior Polska" oraz w walce na Fama MMA. Zachowała się wówczas nie tylko jak dama, ale jak bardzo dobry człowiek. Nagrodę za zwycięstwo w walce przekazała swojej rywalce, której brat cierpi na białaczkę. 

Co słychać u popularnych uczestniczek "Projektu Lady"? 

Udział w programie był dla jego uczestniczek dużą szansą. Wiele z dziewcząt z niej skorzystało. Sprawdziliśmy, co słychać u najbardziej znanych uczestniczek "Projektu Lady". Czym dziś się zajmują? Jak wyglądają?