Małgorzata Rozenek uderza w hejterów. „Nie projektujcie na mnie swoich lęków”

i

Autor: AKPA; Screenshot Instagram/m_rozenek Małgorzata Rozenek uderza w hejterów. „Nie projektujcie na mnie swoich lęków”

Celebryci

Małgorzata Rozenek uderza w hejterów. „Nie projektujcie na mnie swoich lęków”

2023-05-21 15:46

Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w sieci ważny wpis. Była to jej odpowiedź na szereg komentarzy, w których internauci komentowali jej wygląd, a konkretniej – sylwetkę. Perfekcyjna poruszyła temat ciałopozytywności i granic, które ludzie stale przekraczają.

Małgorzata Rozenek-Majdan to bez dwóch zdań jedna z najczęściej komentowanych (i krytykowanych) polskich celebrytek. Perfekcyjnej wielokrotnie obrywało się za rozmaite wypowiedzi, czy wpisy w social mediach, a internauci zawsze ochoczo komentowali każdy aspekt jej życia, nierzadko ocierając się o zwykły hejt. Teraz jednak miarka się przebrała

Małgorzata Rozenek uderza w hejterów. Jej wpis przemówi internautom do rozsądku?

Czarę goryczy przelał jeden z komentarzy zamieszczonych pod filmikiem Rozenkowej. Celebrytce wytknięto, że jest zbyt szczupła i grozi jej anoreksja. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – prowadząca Dzień Dobry TVN zamieściła na Instagramie obszerny wpis, w którym podkreśliła fakt, iż ciałopozytywność nie dotyczy wyłącznie osób z nadwagą.

Kilka słów o tolerancji i ciałopozytywności . To działa w obie strony najmilsi 😉 Dużo się o niej mówi w kontekście osób z nadwagą i nawet zrobiliśmy jako społeczeństwo spory postęp w tym temacie, to jakoś ciągle nie rozumiemy, że ta cała ciałopozytywność ma obejmować różne typy sylwetki nawet te o zgrozo, szczupłe czy wręcz chude 😁 w ciałopozytywności chodzi o uznanie, że każdy człowiek powinien mieć pozytywne wyobrażenie o własnym ciele. Pisanie komukolwiek, że jest za gruby, chudy, wysoki, niski, prosty, krzywy, taki czy owaki jest po prostu nadużyciem i brakiem uprzejmości, a tak naprawdę czymś gorszym – napisała.

Małgorzata Rozenek wyraziła się przy tym jasno – nikt nie ma prawa oceniać i komentować wyglądu innych osób, a hejt, który zamieszczamy w sieci, świadczy tylko i wyłącznie o nas. To, że ktoś opublikował zdjęcie na Instagramie, czy Facebooku nie oznacza, że zaprasza nas do wydania osądu.

Szanuję Was jako społeczność, ale nie interesuje mnie za bardzo Wasze zdanie na temat mojego wyglądu. Wyjście z domu nawet w krótkiej mini nie jest zachęceniem Was do wyrażania opinii na temat moich nóg. Czy wyjście bez makijażu, do wyrażanie opinii o mojej twarzy 😁🤷‍♀️ Tak jak dla Was wyjście z domu nie powinno wiązać się z tym ze pani w autobusie będzie oceniać Wasze nogi lub twarze 😁 opublikowanie zdjęcia na social mediach również nie spełnia tej funkcji🤷‍♀️ i nie działa tu argument, że skoro ktoś publikuje swoje zdjęcia to my mamy prawo je oceniać 🤷‍♀️ ale nawet jeżeli zakładamy, że macie. To pamiętajcie, że to co piszecie tu o mnie dużo więcej mówi o Was niż o mnie. Nie projektujcie na mnie swoich lęków, ograniczeń, przekonań, albo zwykłego braku uprzejmości – skwitowała.

Post Perfekcyjnej spotkał się z gromkim aplauzem ze strony komentujących.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6