Secret Story

i

Autor: Mediaset España

Programy rozrywkowe, które w Polsce byłyby hitem. Najlepsze zagraniczne formaty

2022-02-22 16:56

Programy rozrywkowe od lat cieszą się dużą popularnością. Polacy uwielbiają takie show jak Mam Talent, The Voice of Poland czy Love Island. Jest jednak wiele ciekawych formatów, które za granicą ciszą się sławą, a u nas nadal się nie pojawiły. Oto kilka propozycji, które mogłyby stać się u nas hitem!

Telewizja od lat daje widzom wiele rozrywki. Publiczność pokochała wiele różnorodnych formatów. Legendarnymi tytułami są już The Voice, Mam Talent, Big Brother, Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo, X Factor czy Idol. Co jakiś czas polskie stacje kupują nowe show i tworzą ich polskie wersje. Niedawno dowiedzieliśmy się, że na antenie TVN pojawi się Mask Singer, który poza granicami Polski już jest wielkim hitem. To jednak niejedyny format, który mógłby się u nas sprawdzić. Oto kilka naszych propozycji.

Mask Singer - nowy program w TVN. Zasady, jury, data premiery

Secret Story

To coś dla fanów Big Brohtera! W jednym domu pełnym kamer zamieszkuje grupa uczestników. Każdy z nich kryje pewien sekret. Muszą go pilnie strzec, a tym samym odkryć tajemnice współlokatorów. Nie brakuje też nominacji oraz eliminacji, o których decydują widzowie.

Mam Talent - najlepsze występy w historii programu

Temptation Island

Czy po Hotel Paradise i Love Island przyszedł czas na Temptation Island? Czemu nie! W tym programie udział bierze 5 par, które są rozdzielone. Odseparowani zamieszkują w luksusowych willach pełnych pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn. Muszą walczyć z pokusą, a ich druga połówka może podglądać, czy dochowują wierności.

Rising Star

To jeden z wielu programów muzycznych, których zadaniem jest wyłonienie nowych talentów. Podczas castingów, które odbywają się na żywo, uczestnicy śpiewają za wielką ścianą. Przechodzą dalej w momencie, kiedy uzyskają 70% łącznego poparcia jury oraz publiczności. Wtedy słynna ściana się podnosi, a uczestnik ma szansę walczyć o wygraną. Program realizowany był między innymi w USA i Izraelu. Tam odkryto na przykład Nettę, która wygrała Eurowizję 2018.

The Apprentice

The Apprentice to reality show, które w Stanach Zjednoczonych zasłynęło dzięki Donaldowi Trumpowi, który był jego prowadzącym. To show dla przedsiębiorców, którzy starają się odnieść biznesowy sukces. To z tego formatu pochodzi słynny zwrot "you're fired!", co oznacza "jesteś zwolniony".

I'm a Celebrity...Get Me Out of Here!

Idealny format dla fanów takich programów jak Agent czy Wyprawa Robinson. Grupa gwiazd walczy o przetrwanie i jednocześnie stara się zdobyć sympatię widzów, aby nie zostać wyeliminowanym. W porównaniu do formatu Survivor ten format ma charakter bardziej humorystyczny.