Profilerka

i

Autor: Materiały TVP

SERIALE

"Profilerka" - nowy serial w TVP. O czym jest i ile liczy odcinków?

2024-06-24 12:04

"Profilerka" to kolejny polski kryminał, który ma wszystko, by pójść w ślady "Krucjaty" i stać się kolejną perełką w ramówce TVP. Brutalne morderstwo w leśniczówce, seria niewinnych ofiar, tajemnicze zagadki i nieuchwytny sprawca to główna oś fabuły. Czego jeszcze się spodziewać? Ile odcinków liczy serial? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

"Profilerka" to nowy serial TVP, który sprytnie łączy życiowy dramat z kryminałem. Obsada serialu szczególnie może przypaść do gustu fanom "Skazanej", bo w głównych rolach pojawiają się tutaj Michał Czernecki i Wiktoria Gorodeckaja. Historia skupia się przede wszystkim na bohaterce Julii Wiger (w którą wciela się właśnie Wiktoria Gorodeckaja). Kobieta jest doświadczoną tytułową profilerką, ale bardzo trudno połączyć jej życie zawodowe z prywatnym. Próbuje nawet coś z tym zrobić, ale niestety na jej przeszkodzie stają nieprzewidziane zdarzenia.

Skandynawskie kryminały, które mrożą krew w żyłach do ostatniej minuty | To Się Kręci

"Profilerka" w TVP. O czym jest serial?

Julia Wiger to profilerka, która mocno poświęca się pracy kosztem rodziny. Ostatecznie decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie z synem pojechać na zasłużony wypoczynek. Niestety jej urlop przerywa makabryczna zbrodnia, do której dochodzi w leśniczówce pod Augustowem. Ginie w niej cała rodzina i mały chłopiec. Rozpoczyna się śledztwo prowadzone przez Karola Nadzieję (w tej roli Michał Czernecki). Mężczyzna miał już okazję współpracować wcześniej z Julią i ponownie zamierza z nią zbadać tę sprawę. Szybko się okazuje, że leśniczówka to dopiero początek i zaczynają ginąć nowe niewinne osoby. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sprawca nie zostawia żadnych śladów.

"Profilerka" - ile odcinków liczy serial?

Za kamerą serialu stanęła Monika Jordan-Młodzianowska, a w obsadzie znaleźli się oczywiście nie tylko Michał Czernecki i Wiktoria Gorodeckaja. Na ekranie pojawiają się również tacy aktorzy, jak Mirosław Baka, Monika Pikuła, Kamil Nożyński, Mateusz Banasiuk, Jędrzej Hycnar, Jowita Budnik i Andrzej Mastalerz. "Profilerka" nie ma jeszcze daty premiery, ale według oficjalnych zapowiedzi ma pojawić się już wkrótce w TVP. Serial składa się łącznie z 12. odcinków.

Listen on Spreaker.