Breaking Bad

i

Autor: AMC/courtesy Everett Collection; EAST NEWS

Powstaną nowe seriale w świecie Breaking Bad? Stacja AMC daje twórcom zielone światło!

2022-06-22 11:30

"Zadzwoń do Saula" to nie koniec? Stacja telewizyjna AMC nie chce rezygnować z nowych produkcji w świecie Waltera White'a i Pinkmana. Czy "Breaking Bad" ma szanse na kolejne spin-offy? Jest zielone światło!

Breaking Bad rozkochał w sobie miliony widzów. Między 2008 a 2013 rokiem pół świata niecierpliwie wyczekiwało nowych odcinków i rozwinięcia historii Waltera White'a. Popularność serialu utrzymywała się wiele lat po premierze ostatniego odcinka, a drugie życie produkcja dostała po wylądowaniu w bibliotece Netfliksa. Amerykański tytuł doczekał się łącznie 5. sezonów. Poza głównymi bohaterami pojawiły się w nim również inne ciekawe osoby, m.in. Saul Goodman. Prawnik był tak charakterystyczną, a jednocześnie tajemniczą postacią, że twórcy zdecydowali się opowiedzieć jego historię i stworzyć całkowicie osobny serial "Better Call Saul". Przygody Goodmana zostały przyjęte ciepło przez widzów, ale niestety nie powstaną już nowe sezony. Czy jest szansa na spin-off z innym bohaterem Breaking Bad? AMC jest na tak!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twórca Breaking Bad planuje nowy projekt. Szykuje się kolejny kryminał?

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

Spin-off Breaking Bad - powstanie kolejny serial?

Fani "Breaking Bad" na pewno nie pogardziliby kolejną produkcją w tym kryminalnym świecie. Podobnie myślą włodarze stacji, która zajmowała się produkcją serialu. Dan McDermott z AMC otwarcie mówi, że przyjąłby nowy tytuł z otwartymi ramionami. Podkreśla, że gdyby zadzwonili do niego twórcy z nowym pomysłem, to zgodziłby się na realizację kolejnej produkcji.

"Mogę powiedzieć, że gdybym mógł zrobić coś, by zachęcić Vince'a i Petera [twórcy Breaking Bad] do kontynuowania tego świata, zrobiłbym to. [...] Drzwi są zawsze otwarte. Czekam na dzień, kiedy mój telefon zadzwoni i okaże się, że to Vince, Peter lub ktoś z naszych przyjaciół w Sony, którzy powiedzą, że mają kolejny pomysł na serial osadzony w tym świecie" - wspomina Dan McDermott.

Widzowie z chęcią zobaczyliby osobną historię Gusa Fringa, który jest równie tajemniczą i ciekawa postacią na serial. Nawet sam aktor, który wciela się w tego bohatera, zaznaczył, że chętnie zobaczyłby taki spin-off. Vince Gilligan powiedział do niego "że nigdy nic nie wiadomo". Nawet jeżeli twórcy zdecydowaliby się na nowy serial, to nie nastąpi to szybko. Vince pracuje aktualnie nad nowym projektem, który ma być utrzymany w innym klimacie niż kultowe Breaking Bad.

Sonda
Czy Gus Fring z Breaking Bad zasługuje na osobny serial?