Poste restante - gdzie odbieramy tak wysłaną przesyłkę? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2019-03-05 19:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy... Która odpowiedź na to pytanie z Milionerów jest poprawna i czy uczestnik był w stanie ją wskazać?

Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy... Jak brzmi prawidłowa odpowiedź na to pytanie z Milionerów? Czy uczestnik, który je usłyszał, był w stanie ją wskazać? Takie warianty przeczytał mu Hubert Urbański: A) u kierownika pociągu, B) od kuriera,  C) na poczcie, D) w paczkomacie. Poste restante - gdzie odbieramy przesyłkę?

Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy...

Tak brzmiało jedno z pierwszych pytań, które usłyszał uczestnik Milionerów. Mimo to nieco się wahał i nie znal niestety poprawnej odpowiedzi. Być może to pytanie jest trudniejsze, niż można by sądzić - odpowiedzi na nie nie znali także znajomi uczestnika, którzy siedzieli na widowni. Mężczyzna ostatecznie zdecydował się wziąć koło ratunkowe. A poprawna odpowiedź na to pytanie to C) na poczcie.

Poste restante - co to znaczy?

W dosłownym tłumaczeniu zwrot ten oznacza 'poczta pozostająca'. Poste restante to usługa pocztowa polegająca na tym, że listy i przesyłki odbieramy w dowolnie wybranym urzędzie pocztowym, niekoniecznie tym, który odpowiada naszemu miejscu zamieszkania.

Najdłużej emitowane polskie seriale. Galeria

NAJNOWSZE