Amy Schumer / Regina Hall  / Wanda Sykes

i

Autor: MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS; Materiały Netflix

Oscary 2022: Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes - kim są prowadzące?

2022-02-16 12:10

Oscary 2022 już niedługo! W niedzielę 27 marca wszystkie oczy będą skierowane na czerwony dywan w słonecznym Hollywood. Nie zabraknie dobrego kina, wielkich gwiazd i z pewnością łez szczęścia, które będą spływały po policzkach laureatów. Całe wydarzenie poprowadzą trzy aktorki. Kim są Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes?

Oscary 2022 - kto prowadzi galę w tym roku? Odpowiedź na to pytanie nie jest już tajemnicą. Świat obiegła potwierdzona informacja, że wielkie filmowe wydarzenie poprowadzą Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes. Już w niedzielę 27 marca dowiemy się, kto zgarnie prestiżową nagrodę w kształcie złotego rycerzyka. O nagrodę Akademii walczą nie tylko aktorzy, ale również wybrane filmy, twórcy i wokaliści. Wydarzenie odbędzie się w legendarnym Dolby Theatre. Do Los Angeles zawitają ludzie z całego świata oraz wielkie gwiazdy Hollywood, które w zjawiskowych kreacjach przejdą się po legendarnym czerwonym dywanie. To właśnie tego dnia poznamy wszystkich zwycięzców, którzy na stałe zapiszą się na kartach oscarowej historii. Zabawiać, dyrygować i wprowadzać nutkę niepewności będą popularne aktorki. Kim są Schumer, Sykes i Hall?

Kim jest Amy Schumer?

Amy Schumer to amerykańska aktorka komediowa, scenarzystka i producentka. Jej główną specjalizacją jest stand-up, któremu poświęca całe swoje życie. Niektóre występy można obejrzeć nawet na Netfliksie. Od 2013 roku tworzy własny program zatytułowany „Inside Amy Schumer”. Schumer była nominowana do Złotego Globu, Amerykańskiej GIldii Scenarzystów oraz nagrody Emmy, którą zdobyła.

Sonda
Oscary 2022: Czy polski film "Sukienka" ma szansę na statuetkę?

Kim jest Wanda Sykes?

Wanda Sykes to komiczka, scenarzystka i przede wszystkim aktorka z wielkim doświadczeniem. Jest córką pułkownika i bankierki. Ukończyła Uniwersytet i zdobyła licencję w dziedzinie marketingu. Zanim na poważnie stanęła przed kamerą, pracowała jako oficer Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Aktorka oświadczyła publicznie, że jest homoseksualistką. W 2006 roku poznała Alex, którą poślubiła w 2008 roku. Razem mają dwójkę dzieci. Najciekawsze produkcje z jej udziałem to „Sposób na teściową”, „The Upshaws” oraz „Evan Wszechmogący”.

Kim jest Regina Hall?

Regina Hall to popularna amerykańska aktorka, którą wszyscy fani serii „Straszny film” na pewno kojarzą. Pojawiła się również m.in. w „Ally McBeal”, „Czarnym poniedziałku”, a nawet w „Raperach z Malibu”. Jednak to rola w „Support the Girls” została najbardziej docenioną przez widzów oraz krytyków. Urodziła się w Waszyngtonie jako córka dostawcy i nauczycielki. Ukończyła studia i ma tytuł magistra dziennikarstwa. Po skończonej edukacji rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską.

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY