Oberża Żar - Dąbrowa Górnicza. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje?

2021-08-03 16:53 AW
Kuchenne rewolucje
Autor: Materiały Prasowe

Od wielu lat w Dąbrowie Górniczej istniała restauracja „Juran”. Choć formalnym właścicielem restauracji jest głowa rodziny, to prowadzi ją Ania wraz z dorosłymi dziećmi, Martą i Rolandem. Niestety lokal od lat przynosił same straty. Skąd zatem brały się pieniądze na jego utrzymanie? Jurek prowadził drugi, dochodowy interes – recykling samochodów.

Oberża Żar - Dąbrowa Górnicza. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje? Ania i jego dzieci bardzo chciały, żeby restauracja zaczęła prosperować. Zdawali sobie jednak sprawę, że bez inwestycji i uprzątnięcia parkingu to niemożliwe, na co nie godził się Jurek. To błędne koło najbardziej godziło w Anię, która nie mogła patrzeć „jak restauracja powoli umiera”. Czy Magda Gessler potrafiła rozwiązać tak skomplikowany problem i przekonać Jurka do zmian? Czy znalazła sposób, by tchnąć życie w martwy lokal? To na pewno nie było łatwe zadanie!

Oberża Żar - Dąbrowa Górnicza. Kuchenne rewolucje pomogły? Czy restauracja nadal istnieje?

Odcinek z Dąbrowy Górniczej premierowo został wyemitowany 28 kwietnia 2016 roku, w 13. sezonie Kuchennych rewolucji. Magda Gessler powróciła do Oberży Żar cztery tygodnie po przeprowadzonej rewolucji. Zdecydowana większość potraw bardzo jej smakowała, jednak restauratorka powiedziała, że jedno z dań jest do całkowitego poprawienia. Mimo wszystko Gessler przyznała, że nie ma dużych zastrzeżeń do kuchni, a wpadki zdarzają się nawet najlepszym kucharzom.

Wszystko wskazuje na to, że udział w Kuchennych rewolucjach pomógł właścicielom. Jak wynika z opinii w Google, pięć lat po emisji odcinka, Oberża Żar cały czas istnieje, chociaż od grudnia 2020 roku na fanpage'u restauracji nie pojawiają się nowe posty. Adres restauracji to ul. Staszica 34, 41-300 Dąbrowa Górnicza. Oberża Żar otwarta jest od wtorku do niedzieli w godz. 12-20.

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE