Seriale

Nowy serial historyczny na TVP zastąpi "Koronę królów"! O czym będą "Królowie"?

2024-04-12 11:20

To prawdziwa gratka dla fanów "Korony królów". Telewizja Polska przygotowuje nowy serial historyczny. Produkcja zatytułowana "Królowie", będzie opowiadała o synach Władysława Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.

Wszystko wskazuje na to, że ruszyły już prace nad kolejną propozycją kostiumowej opowieści historycznej. Na fali popularności "Korony królów" i "Korony królów. Jagiellonowie", które niemal od razu stały się wielkimi hitami przyciągającymi przed ekrany miliony odbiorców, Telewizja Polska zdecydowała, że czas na to, by przenieść się do średniowiecznej Polski i nieco bardziej przyjrzeć panowaniu Władysława II Jagiełły. Produkcja opowie również o losach jego dwóch synów - Władysława Warneńczyka oraz pierwszych latach rządów Kazimierza Jagiellończyka.

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Królowie - nowy serial TVP

Serial TVP "Królowie" początkowo przeniesie nas do 1440 roku. To czas, gdy 16-letni Władysław, koronowany po śmierci ojca na króla Polski wyruszy na Węgry, by objąć tamtejszy tron. W tym samym czasie jego młodszy brat wyjedzie na Litwę, by objąć władzę po zmarłym wielkim księciu Zygmuncie Kiejstutowiczu. Do informacji na temat nowej produkcji dotarły Wirtualne Media, które podają, że w główne role wcielą się: Michał Kaszyński oraz Krzysztof Świłpa. Jak podaje źródło, w serialu nie zabraknie również królowej Zofii, która będzie zajęta budową opozycji wobec biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego.

Wielka historia będzie tłem dla licznych wątków obyczajowych i pretekstem do snucia opowieści o ludziach - o ich namiętnościach, miłościach, radościach i smutkach, które niezależnie od czasów są zawsze podobne, ale w kontekście średniowiecznej obyczajowości nabierają nowego wymiaru - podaje TVP.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy serial trafi do TV. Jednak w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu.