Va Banque

Nowy prowadzący "Va Banque" pod ostrzałem widzów. "Skandal, żenada i tandeta"

2024-04-04 16:08

Po tym jak ogłoszono, że Przemysław Babiarz odejdzie z popularnego teleturnieju, widzowie stali się bardzo krytykujący i podzieleni. Radosław Kotarski zadebiutował jako prowadzący "Va Banque", ale wszystko wskazuje na to, że nie przypadł fanom do gustu. Widzowie nie szczędzili słów.

W świecie teleturniejów i Telewizji Polskiej doszło do istnej rewolucji. Wiele stanowisk zostało zastąpione, a niektóre programy zyskały nowy, odświeżony wygląd. Tak było w przypadku "Va Banque". Niestety nie wszystkim widzom, zmiany przypadły do gustu. Najbardziej oberwał nowy prowadzący - Radosław Kotarski.

Radosław Kotarski zadebiutował jako prowadzący "Va Banque"

Program "Va Banque" ma już w swojej historii trzeciego prowadzącego. Od 1996-2003 roku był nim Kazimierz Kaczor, w 2020 roku rolę prowadzącego przejął Przemysław Babiarz, a w 2024 roku zastąpił go Radosław Kotarski. Jak podaje "Fakt", Przemysław Babiarz sam zrezygnował z posady, a powodem miały być jego problemy zdrowotne. Trzeba przyznać, że Kotarski przywitał się na wizji z wielką klasą i szacunkiem: "Zagrajmy w "Va Banque". Przede mną w tym miejscu stało dwóch szacownych gentlemanów, przed którymi chylę czoła, ponieważ przez lata budowali estymę tego programu. A ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby z tej estymy uszczknąć jak najmniej" - powiedział Radosław.

Va Banque bez Przemysława Babiarza w roli gospodarza! Kto zajął jego miejsce?

Widzowie "Va Banque" w ostrych komentarzach

Chwilę po emisji premierowego odcinka, na Facebooku programy pojawił się post: "Pierwsze koty za płoty. Jak wrażenia? Dla naszych zawodników na pewno pozytywne. Patryk zgarnął 1200 zł, Anna 1000 zł za drugie miejsce, a najbardziej zadowolony z wyniku był Marek, który zwyciężył z kwota 5750 zł i zasiadł w fotelu lidera. Gratulujemy!” - czytamy. Widzowie postanowili skomentować debiutancki występ Kotarskiego i trzeba przyznać, że nie szczędzili na nim słów. "Skandal, żenada i tandeta! Kompletny strzał w kolano! Niewiarygodne! Jeszcze dosięgnie was sprawiedliwość za niszczenie kraju i jego jakości!", "Niestety lata świetlne do Przemka Babiarza.", "Dla mnie to nie ten sam teleturniej,jego głos mnie drażni ,brakuje mi pana Babiarza", "Ta zmiana to chyba nie był najlepszy pomysł...", "Słabiutko niestety, a szkoda bo bardzo lubiłam oglądać ten program.", "Już nie oglądam" - czytamy w komentarzach pod postem. Nie zabrakło jednak tych widzów i fanów, którzy postanowili być wyrozumiali i dać szansę Radosławowi. "Dużo negatywnych komentarzy, a mi się podobało, zupełnie inna interakcja z graczami, jak dla mnie daje radę", "Bardzo pozytywne wrażenia. Radek pasuje do takich programów. Jeszcze chętniej będę oglądał swój ulubiony teleturniej!", "Moim zdaniem bardzo dobry debiut, przyjemnie się oglądało. Sympatyczny człowiek, prowadzenie bez zbędnego przedłużania, uprzejme rozmowy z uczestnikami. Wiadomo, że Pan Przemysław Babiarz stał się już ikoną, podobnie jak wcześniej Pan Kazimierz Kaczor, ale dajmy szansę kolejnego pokoleniu. Wiadomo, nie każdemu się może ta zmiana podobać, niemniej warto uzasadnić dlaczego. Bo komentarze na poziomie "nie, bo nie", niepodparte żadnymi argumentami, są naprawdę słabe i żenujące", "Wrażenia bardzo dobre - sympatyczny człowiek i dobrze się spisał w roli prowadzącego", "Pierwsze koty za płoty. Moim skromnym zdaniem prowadzenie jest mocno średnie. Brakuje, gdzieś tego klimatu programu, który był i jest jakoś mniej dynamicznie… Radek wydawał się mocno spięty, co przyznał na samym końcu. Trzymam jednak mocno kciuki, żeby z każdym odcinkiem było lepiej!", "Otrzaska się, oswoi. Moim zdaniem, dobry debiut. Rozmowy z uczestnikami w przerwie luźniejsze. Nadmiar "świetnie" i pocieszania graczy po złych odpowiedziach na pewno wyeliminuje z czasem." - czytamy.

Przemysław Babiarz poprowadzi "Familiadę"? Karol Strasburger stawia sprawę jasno!

Teleturniej "Va Banque" można oglądać w TVP2 od poniedziałku do soboty, o godzinie 18:10. Pierwszy odcinek wyemitowano 1 marca w 1996 roku. Radosław Kotarski urodził się 9 stycznia w 1986 roku w Zielonej Górze. Kotarski jest polskim dziennikarzem, pisarzem i twórca kanału "Polimaty" na platformie YouTube, w którym prezentuje edukacyjne treści. Jego kanał subskrybuje ponad 705 tysięcy osób.

Dawid Podsiadło i Radek Kotarski wypuścili podcast! O czym i gdzie go słuchać?

Groby prowadzących i uczestników teleturniejów. Mistrzowie "Va Banque", "Jeden z dziesięciu" i "Miliard w rozumie". Niezapomniani