Niania - zagrała kultową Jolkę. Jak potoczyła się kariera Iwony Wszołkównej?

2021-04-16 14:37 Adrian Rybak
Niania
Autor: TRICOLORS/East News

Niania to jeden z najpopularniejszych polskich seriali komediowych. Losy Frani Maj śledziły miliony widzów. Sympatię zdobyły także inne postacie pojawiające się w produkcji. Jedną z nich była Jolka, najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki. Postać była grana przez Iwonę Wszołkówną. Jak potoczyła się kariera aktorki?

Niania to kultowy serial, który można było oglądać w TVN. Dzięki tej produkcji popularność zdobyło grono aktorów. Znalazła się w nim Iwona Wszołkówna. Jej postacią była Jola, najlepsza przyjaciółka niani Frani. Przyjaźniły się od dziecka i razem przeżyły wiele przygód. Jolka była zabawną postacią, która często nie potrafiła wybrnąć z sytuacji lub rzucała niemające związku z tematem komentarze. Fani Niani zastanawiają się, w jakich innych filmach czy serialach można zobaczyć Iwonę Wszołkównę. Aktorka wystąpiła między innymi w takich produkcjach jak Kryminalni, Tylko mnie kochaj, 39 i pół, Wszyscy kochają Romana czy Pokaż kotku, co masz w środku. W ostatnich czasach nie można było jej jednak zobaczyć w niczym nowym. Czy Iwona Wszołkówna wycofała się z aktorstwa?

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Iwona Wszołkówna - czy odeszła od aktorstwa?

Po zakończeniu zdjęć do Niani Iwona Wszołkówna nie wystąpiła już w wielu produkcjach. Od 2009 roku zagrała w trzech filmach - Pokaż kotku, co masz w środku, Pod Mocnym Aniołem i Żyć nie umierać. Grała także epizodyczne role w serialach - wystąpiła m.in. w Prawie Agaty i Wszyscy kochają Romana. Ostatni raz na ekranie pojawiła się w 2017 roku w dwóch krótkometrażowych filmach - Zacisze oraz Ksiądz. Jak informuje Świat Seriali, Wszółkowna zrezygnowała z kariery, aby poświęcić się rodzinie. Aktorka związana jest z reżyserem Jerzym Bogajewiczem, a w czasie gdy pracowała na planie Niani, na świat przyszło dwoje dzieci pary - syn Antoni i córka Tina. Jak wyznała serialowa Jola: 'Swój czas wolę poświęcać dzieciom, a nie... scenariuszom'.

Niania - o czym jest?

Serial opowiada o losach Franciszki Maj - sprzedawczyni sukien ślubnych. Ponad 30-letnia kobieta nadal nie wyszła za mąż, z powodu czego ma kompleksy. Po tym, jak narzeczony zostawia ją dla kochanki, rezygnuje z pracy i trafia do rezydencji Maksymiliana Skalskiego. Tam zostaje nianią trójki dzieci - nastoletniej Małgosi oraz Adasia i Zuzi. Z czasem Frania zakochuje się w swoim szefie, a na przeszkodzie staje jej Karolina, współpracownica Skalskiego.

NAJNOWSZE