365 dni

i

Autor: Materiały Prasowe

Polskie filmy, które podbijają zagranicznego Netflixa. To nie tylko 365 dni

2021-04-08 15:17

Netflix stał się niezbędnikiem wielu Polaków. Według wielu osób to znacznie wygodniejsza opcja niż tradycyjna telewizja. W ofercie można znaleźć wiele filmów z całego świata. Podobnie jest w innych państwach. Dzięki tej popularnej platformie polskie filmy dotarły do zagranicznej widowni. Nie tylko 365 dni podbiło Netflixa. Tytułów jest kilka.

Netflix to platforma, której używa już wiele tysięcy Polaków. Według użytkowników to bardziej wygodne niż zwykła telewizja, ponieważ w każdej chwili można obejrzeć dowolny film, serial czy program. Oferta jest bardzo duża, a więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oglądać można zarówno produkcje amerykańskie, brytyjskie, hiszpańskie, jak nawet meksykańskie czy koreańskie. Netflix rekordy popularności bije także za granicą, gdzie także istnieje bogata oferta filmów zagranicznych. Znajdują się tam także polskie produkcje. Dzięki Netflixowi polskie kino zaczęło przekraczać granice i klienci platformy z innych państw zaczęli doceniać polskie filmy. Już kilka produkcji z naszego kraju odniosło sukces międzynarodowy. Wszyscy znamy przykład filmu 365 dni na podstawie książki Blanki Lipińskiej. Film trafił na pierwsze miejsce rankingu nawet w USA. Jednak to nie jedyna polska propozycja, która odniosła sukces na Netflixie.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Boże ciało

Film Jana Komasy z 2019 zdobył uznanie widzów z całego świata. Produkcja zwróciła uwagę zagranicznych odbiorców po nominacji do Oscara i praktycznie wszyscy uznali, że była ona zasłużona. Scenariusz opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Daniel. W czasie pobytu w zakładzie poprawczym przeszedł dużą przemianę i postanowił zostać księdzem. Pewnego dnia dostaje warunkowe zwolnienie. Nie mając gdzie się podziać trafia na plebanię pobliskiej parafii. Tam zaczyna udawać nowego księdza. Jego metody odprawiania mszy są kontrowersyjne, co powoduje duży chaos wśród mieszkańców wioski.

Jak zostać gwiazdą

Kolejnym filmem, który odniósł międzynarodowy sukces jest Jak zostać gwiazdą. Bohaterką jest młoda piosenkarka o pseudonimie Ostra, która bierze udział w telewizyjnym talent show Music Race. Na castingu dochodzi do kłótni, ale mimo wszystko dziewczynie udaje się przejść dalej. Nikt jednak nie wie, że Ostra zgłosiła się do programu, ponieważ w jury zasiada jej biologiczny ojciec - Olo. Mężczyzna jednak nie wie, że młoda kobieta jest jego córką. W filmie występują takie gwiazdy jak Kasia Sawczuk, Maciej Zakościelny, Tomasz Karolak, Anita Sokołowska, Julia Kamińska i Urszula Dudziak.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Czarna komedia Jana Belcla także znalazła się w międzynarodowej ofercie Netflixa. Film pokazuje historię paczki przyjaciół, która podczas podczas imprezy noworocznej odrywa mroczne sekrety. Występują między innymi Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki, Adam Woronowicz i Tomasz Karolak. Choć opinie na temat produkcji są bardzo skrajne, film znalazł się w gronie najchętniej oglądanych propozycji ostatniej zimy.