Shonda Rhimes

i

Autor: Image Press/Splash News/East News Shonda Rhimes

Netflix i Shondaland łączą siły! Na premiery tych seriali warto czekać

2018-07-24 14:06

Netflix i Shondaland ogłosiły pierwszą listę seriali, które Shonda Rhimes, Betsy Beers i ich zespół stworzą dla Netflix.

Netflix i Shondaland stworzą wspólnie nowe projekty. Jakie premiery czekają nas w najbliższym czasie? Shondaland to wiodąca firma produkcyjna stojąca za przełomowymi w historii telewizji serialami (m.in. Chirurdzy, Skandal, Sposób na morderstwo, Prywatna praktyka oraz For The People i Station 19). Założona przez Shondę Rhimes i współtworzona przez Betsy Beers.

Wiedźmin - serial Netflix. Premiera, obsada, przecieki - wszystko w jednym miejscu

Netflix i Shondaland - jakie seriale stworzą wspólnie?

W przygotowaniu są następujące projekty (wszystkie tytuły są tytułami roboczymi): 

Niezatytułowany projekt Shondy Rhimes

Serial oparty na artykule Jessici Pressler  How Anna Delvey Tricked New York’s Party People , który ukazał się na łamach New York Times. Na Manhattanie łatwo zdobywa się przyjaciół. Czy główna bohaterka jest urzeczywistnieniem amerykańskiego snu, czy największą oszustką w historii Nowego Jorku? Czy to w ogóle oszustwo, jeżeli bycie oszukiwanym sprawia innym przyjemność?

Niezatytułowany projekt o Bridgertonach

Oparty na bestsellerowej serii powieści Julii Quinn. Mądra, feministyczna historia miłosna, tocząca się w czasach brytyjskiej regencji, opowiedziana z perspektywy potężnej rodziny Bridgertonów. Ujawnia pełne blasku, bogactwa, bólu, radości, a także często samotności, życie członków londyńskich wyższych sfer. 

The Warmth of Other Suns

Ekranizacja powieści laureatki Pulitzera Isabel Wilkerson. Ta przełomowa historia pokazuje losy trwającej dziesiątki lat migracji czarnych Amerykanów, którzy po wprowadzeniu praw Jima Crowa uciekali z Południa w poszukiwaniu lepszego życia.

Pico & Sepulveda

Osadzona w latach 40-tych XIX wieku historia rozgrywająca się w znajdującej się wówczas pod rządami Meksyku Kalifornii. Serial pokazuje koniec idyllicznej epoki tego regionu, kiedy prawa do ziemi zaczynają rościć Amerykanie, grożąc Meksykanom agresją i wybuchem wojny.

Reset:  My Fight for Inclusion and Lasting Change

Netflix i Shondaland zdobyły prawa do ekranizacji przełomowej biografii Ellen Pao. Pao w swojej książce, poza życiem prywatnym, wspomina także proces, który wytoczyła swojemu byłemu szefowi. Sprawa przyciągnęła uwagę mediów i wstrząsnęła męskim światkiem Doliny Krzemowej stając się początkiem ruchu Time's Up.

The Residence

Netflix i Shondaland nabyły także prawa do genialnego reportażu Kate Andersen Brower The Residence: Inside the Private World of the White Housem - wyjątkowo dokładnej kroniki życia w Białym Domu opowiedzianej z perspektywy pracującego w nim personelu. Produkcja pokaże od kuchni życie w jednym z najsłynniejszych domów świata.

Sunshine Scouts

Czarna komedia o grupie rozwydrzonych nastolatek, którym podczas przebywania na obozie harcerskim, udaje się przeżyć koniec świata. Muszą teraz wykorzystać swoje harcerskie umiejętności, aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie, pilnując żeby ocalona ludzkość przestrzegała zasad Kodeksu Słonecznych Harcerzy.

Hot Chocolate Nutcracker

Dokument o kulisach powstawania nowej wersji klasycznego baletu Dziadek do orzechóww wykonaniu tancerzy Debbie Allen Dance Academy. Ta uwspółcześniona interpretacja znanej historii, przygotowana przez artystów w różnym wieku i reprezentujących różne style taneczne, umocniła wysoką pozycję Debbie Allen w świecie tańca.