Nasz Nowy Dom 5.05.2021 Piaski. Metamorfoza domu pani Magdy

2021-05-05 16:40 AW
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

To tu stoi zrujnowany dom z czerwonej cegły, który pani Magda otrzymała od swoich rodziców. Chciałaby w nim zamieszkać ze swoim ośmioletnim synem Mikołajem. Wzięła na ten cel kredyt, ale środki już się skończyły i pani Magda nie jest w stanie dokończyć remontu. Teraz rodzina pomieszkuje u jej rodziców. Mama i syn śpią na rozkładanym fotelu w kuchni. Rodzina znalazła się w takiej sytuacji, ponieważ kilka lat temu pani Magda rozstała się z partnerem, który nadużywał alkoholu i był agresywny w stosunku do niej i do Mikołaja. Ojciec chłopca ma sądowy zakaz zbliżania się do niego.

Nasz Nowy Dom 5.05.2021 Piaski. Metamorfoza domu pani Magdy. W wieku trzech lat u Mikołaja zdiagnozowano zespół Kawasakiego i chociaż teraz czuje się dobrze, to choroba zawsze może wrócić. Poza tym po traumatycznych przeżyciach chłopiec wymaga terapii, a przede wszystkim potrzebuje bezpiecznego miejsca do życia. Mimo ogromnych starań pani Magdy ich własny dom nie nadaje się do zamieszkania.

Nasz Nowy Dom 5.05.2021 Piaski. Metamorfoza domu pani Magdy

W środku są tylko gołe ściany, nie ma podłóg ani sufitów, łazienka i kuchnia to na razie tylko plany. W pomieszczeniach są grzejniki, ale nie są podłączone do żadnego źródła ciepła. Dach jest dziurawy i w każdej chwili domowi grozi zalanie. Brakuje też szamba. Czy uda nam się sprawić, że te cztery ściany staną się przytulnym i bezpiecznym domem dla pani Magdy i jej syna? Projekt wnętrza stworzyła architekt Martyna Kupczyk, a za remont odpowiada Artur Witkowski.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE